Чи існує ідеальна поза для сну: відповідають науковці

29 вересня 2022, 17:12
Читать новость на русском

Джерело:

The Conversation

Сон досі залишається невивченим процесом для багатьох дослідників, тож притягує увагу все нових та нових вчених. Цього разу на пошуки відповідей вирушили австралійські дослідники та здивували новими відкриттями.

50 років досліджень дали зрозуміти Вільяму Дементу, що ми спимо, бо почуваємось сонними. Але чи правильним є наш нічний відпочинок і як покращити його якість, розповідаємо далі.

Зверніть увагу Яка поза для сну є найгіршою і чому: відповідь експерта

Як покращити сон

Австралійські вчені стверджують, що більшість з нас спить на боці. Це вдалось виявити у ході дослідження, до якого залучили 664 людини. У результаті вияснилось: близько 54% ​​учасників провели ніч на боці, 37% – на спині і близько 7% – на животі. Доцент кафедри науки і медицини Університету Бонда Крістіан Моро і його аспірантка Шарлотта Фелпс зазначають, що сон на спині насправді не надто корисний, адже може стати причиною проблем з диханням.

Також люди схильні досить багато рухатися вночі. Особливо таку тенденцію простежили у чоловіків до 35 років. Це насправді гарний показник: ваше тіло здатне відчувати дискомфорт і коригувати це.

Холодна пора наближається, а з нею – і сезон вірусів та застуд. Подбайте про якісний захист для себе і своїх рідних. Більше про перевірені методи профілактики розповідаємо тут.

Ідеальної пози досі не змогли запропонувати, адже від цього залежить низка факторів: вік, вага, статура, довкілля, вагітність, рід занять та інше.


Що покращує сон / Фото Pexels

Важливо також подбати і про якісні атрибути сну: подушку, ковдру, матрац та білизну. Вчені запевняють, що U-подібна подушка сприятиме більш тривалому сну, а кругла форма зменшить больові відчуття після ночі. Матрац також повинен бути якісним: якщо він має видимі дефекти чи шумить під час руху, його варто замінити.

Важливо Які речі слід замінювати частіше, ніж ми думаємо

Поради вчених, які сприяють кращому сну:

  • Підтримуйте температуру у приміщенні 15 – 19°C.
  • Провітрюйте кімнату, щоб завжди було свіжо.
  • Якщо вам складно заснути, спробуйте вживати, наприклад, антигістамінні препарати та уникати тонізувальних напоїв.
  • Не лягайте спати з повним сечовим міхуром.