Проте ці переваги може відчути не кожен. Річ у тім, що щодо вживання цього напою є певні протипоказання. 24 канал розповідає, кому не варто його пити.

Цікаво Це може бути небезпечно: кому не можна їсти редис

Кому не варто вживати зелений чай

Зелений чай містить чимало кофеїну, що перешкоджає засвоєнню фолієвої кислоти. Тому його не варто пити людям із глаукомою чи гіпертонією, а вагітним треба бути обережними. Якщо дуже хочеться, не робіть міцну заварку.

Важливо пам'ятати, що кофеїн також впливає на рівень заліза в організмі та не сприяє засвоєнню кальцію й магнію. У чаю ще є танін, який подразнює слизову, що погано при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.⁣

Зелений напій категорично протипоказаний людям, що страждають від захворювань серця. Важливо пам'ятати, що він може сприяти утворенню каменів у нирках.


Будьте обережні з зеленим чаєм / Фото Pexels

Яка денна норма

Щоб не провокувати проблеми зі здоров'ям, потрібно дотримуватись рекомендацій щодо кількості вживання. Дієтологиня Світлана Фус каже, що не варто пити понад 3 – 4 чашки на добу.

Безпечна межа здорової дорослої людини – 400 міліграмів кофеїну на добу, але краще обмежитися 200 – 250 міліграмами. Стакан зеленого чаю має близько 30 – 50 міліграмів кофеїну⁣⁣,
– пише фахівець.