Ви могли не підозрювати, але такий звичний овоч, як часник, має низку протипоказань. І наслідки його неправильного вживання можуть бути вкрай неприємними – від втоми до нападів астми. 24 Канал розбирався, кому часник може завдати шкоди.

Цікаво Огірки не можна вживати цим людям

Кому не варто вживати часник

Давно відомо, що часник чудово допомагає під час сезонних захворювань, проте для деяких людей він може створити чимало проблем. Зокрема, цей продукт у багатьох викликає алергічну реакцію, тож до його вживання потрібно ставитися обережно.

Також вчені довели, що часник посилює апетит, тому про обмеження його кількості у раціоні варто подумати й людям, які прагнуть скинути кілька кілограмів. Через побічні ефекти овочу не рекомендують його вживати тим, хто хворіє на виразку шлунку та дванадцятипалої кишки, гастрит та геморой. Він може також нашкодити людям з епілепсією та захворюваннями нирок і печінки.


Часник може зашкодити людям з хворобами шлунку / Фото Pexels

Якщо ви часто страждаєте від втоми та головних болів, то спробуйте вживати менше часнику, адже він тільки посилює ці недуги. Окрім того, в поодиноких випадках запашні зубчики коренеплоду можуть спричинити й болі у м'язах, висипання на шкірі, запаморочення, втрату апетиту та напади астми.

З цих причин лікарі радять відмовитися від вживання часнику вагітним та жінкам, які годують груддю.

Дієтологи переконані, що денна норма часнику для дорослої людини не має перевищувати 2 – 3 зубчики, і цієї кількості буде цілком достатньо для підтримання імунітету та профілактики захворювань. Та їсти його потрібно сирим, адже в обробленому вигляді овоч втрачає всі свої корисні властивості.