Американські вчені провели дослідження і були вражені, що звичайне відображення має емоційне підґрунтя для людини. Особливо ефект прослідкували у людей старшого віку.

Цікаво Чому я завжди голодна: як виникає надмірний апетит

Як дзеркало впливає на психіку

Дослідники з Колумбійського університету висунули теорію, що дзеркало може мати позитивний вплив на психологічну та емоційну складові людського організму. Вчені вирішили на практиці довести це, тому зібрали групу людей та на якийсь час розмістили їх у закритих приміщеннях без дзеркал.

Після перебування у кімнатах в учасників зафіксували проблеми під час комунікації: вони помітно цуралися себе та почувались скованими. Це сприяло висновку, що звичайний ритуал допомагає нам щодня легше вливатись у соціум та будувати нові соціальні зв'язки.

Як дзеркало впливає на психічне здоров'я / Фото Unsplash

Простий погляд у дзеркало додає людям впевненості, допомагає залишатись більш товариськими та навіть легше налагоджувати контакти з іншими. У більш масштабному розрізі такий ритуал може стати реально важливим для ментального здоров'я, особливо для людей старшого віку.

Дзеркало імітує особистий контакт з іншими людьми та дозволяє зрозуміти, якими нас бачать з боку. Таким чином воно допомагає індивідууму регулювати власні емоції, звички та використовувати їх при контакті з оточенням,
– коментують автори дослідження.

Дізнайтесь Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ

Дзеркало для когось може стати джерелом самокритики та пошуку внутрішніх проблем і комплексів. Ставлення до свого відображення в дзеркалі є своєрідним показником стану ментального здоров'я, воно може допомогти виявити депресію чи тривожні розлади.