Якщо у вас проблеми з харчуванням (зриви, переїдання чи страх з'їсти зайве), то це зародки харчових розладів, які варто оперативно ідентифікувати та нейтралізувати. У нашому матеріалі розповідаємо 7 цікавих фактів, які пояснять, чому вас турбує надмірний апетит до всього.
До теми Заборонений сніданок: 3 поєднання продуктів, які не варто вживати разом
7 фактів про надмірний апетит
Лептинорезистентість
Перш за все важливо дізнатись, що ж таке лептин. Це гормон, який продукують жирові клітини тіла, його ще називають "гормоном насичення" або "гормоном голодування". Головна ціль лептину – повідомляти мозку, що у вас достатньо жиру, вам не потрібно їсти й тіло може спокійно спалювати калорії. Він виконує роль своєрідного регулятора видобутку енергії, рахує спожиті та витрачені калорії.
Лептинорезистентість – це зниження чутливості до "гормону ситості". Тобто порушується своєрідна комунікація між гормоном ситості та мозком, головна система не отримує інформацію про те, що жирових клітин достатньо, тому постійно потребує поповнення запасів. Таблеток для лікування такого стану немає. Помічником стане налагодження щоденного раціону.
Надмірний апетит / Фото Pexels
Рідка їжа
Питні дієти точно не будуть сповіщати ваш мозок про достатню кількість жирів в організмі, тож ви завжди почуватиметесь голодними. Відчуття ситості не вмикається через розтягнення стінок шлунка. Прихильники таких способів схуднення зазвичай заслуговують фігуру стражданнями не лише фізичними, але й психологічними.
Брак їжі
Тригером для вашого апетиту слугує нестача їжі. Всі ми запрограмовані й живемо з думками, що ми переїдаємо. Це змушує терпіти відчуття голоду та посилює апетит. У результаті ви можете їсти занадто мало, тож природно зростатиме бажання зірватись і з'їсти все солодке на світі. Пам'ятайте, безпечні для фігури не лише вода і салати.
Порушення сну призводять до відчуття голоду
Сон має визначальний вплив на весь організм. Нічний відпочинок дозволяє всім системам та органам перезавантажитись, відновити сили. Якщо сон порушений – не відновлюєтесь ні ви, ні ваше тіло, тож страждати теж доведеться разом. Гарний сон подарує здоровий апетит протягом дня, зменшаться переїдання. Нестача сну впливає на гормон голоду і ми стаємо природньо вмотивовані багато їсти.
Великий дієтичний досвід
Ви перепробували всі дієти світу і тепер повернутись до нормального раціону надто складно? Чим більше ви змушували свій організм терпіти, тим гірше розхитали свої відчуття, тож відчуття голоду та ситості вмикаються хаотично. Зазвичай після такого досвіду у людей відсутня золота середина у відчуттях ситості: вони або дуже голодні, або сильно напхані їжею.
Чому виникає голод / Фото Pexels
Апетит після дієт
Ще одна проблема чи не усіх дієт, про яку мовчать дієтологи, – тимчасовий результат. Адже після дуже правильного та корисного харчування вам точно захочеться посмакувати улюбленими десертами. І чим довше ви себе обмежували, тим більші ризики зірватись і перейти межу контрольованого споживання їжі.
Цікаво знати 4 прості поради для тих, хто абсолютно не любить готувати
Нав'язливе відчуття голоду
Повертаємось до психологічних витоків проблеми голоду. Нав'язливий голод – це далеко не сигнал про фізіологічну потребу у їжі. Це часто про нестачу любові, турботи, підтримки, відпочинку чи емоцій.