Якщо ви зменшували обсяги випитого під час локдауну, вихідні можуть стати справжнім викликом для вашого організму. В такому разі, перебравши кілька зайвих склянок, ви відчуєте наскільки погано тіло та психіка реагують на спиртне. Утім, це не означає, що в вас розвинулася непереносність чи алергія на алкоголь.

Читайте також Тривожний дзвіночок: 10 ознак, що ви надто багато п'єте

Після тривалої відмови у вас просто знизилася толерантність, і зовсім не дивно, що організм відторгає шкідливі речовини чи негативно реагує на них вранці.

Інша справа – непереносність алкоголю. Цей стан спричинений реакцією організму на спирт і проявляється не стільки швидкістю сп'яніння, скільки характерними симптомами. Зазвичай вони з'являються через 20 – 30 хвилин після вживання напою та можуть тривати декілька годин.


Непереносність​ – результат спадковості / Фото Pexels

Непереносність може бути результатом спадковості. Деякі люди народжуються без здатності виробляти алкогольдегідрогеназу – фермент, який розщеплює алкоголь. Відповідно вони реагуватимуть на спиртне не так, як інші. Інша причина порушення – застосування антибіотиків чи протигрибкових препаратів, а також черепно-мозкові травми та алкоголізм, внаслідок якого порушуються метаболічні реакції організму.

10 ознак алкогольної непереносності


Коли не варто вживати алкоголь / Фото Pexels

Після вживання алкоголю у людей з непереносністю проявляються характерні ознаки:

  1. Нежить.
  2. Почервоніння щік або всього обличчя.
  3. Набряк обличчя.
  4. Нудота.
  5. Почастішання серцебиття.
  6. Низький кров'яний тиск.
  7. Головний біль.
  8. Утруднене дихання.
  9. Кропив'янка.
  10. Діарея.

Одночасно у хворих виникає лише декілька виражених симптомів. Це залежить від ступеня ферментної недостатності.

Алкогольна непереносність та алергія на алкоголь: в чому різниця


Алергія на алкоголь / Фото Pexels

Алергія на алкоголь зустрічається вкрай рідко. Якщо людина з алергічною реакцією вип'є навіть незначну кількість спирту, у неї негайно розвинеться висип, утрудниться дихання та виникнуть реакції гіперчутливості, зокрема анафілаксія.