Восени є чимало свят, на які доречно дарувати квіти, та ви маєте переконатися, що цей запашний подарунок не нашкодить домашнім улюбленцям отримувача. Про найнебезпечніші квіти для котів розповіла ветеринарка Тіна Вісмер.

Цікаво Ось скільки часу можна зберігати курку в холодильнику: несподівана відповідь

Лілії

Виявляється, чимало видів лілії можуть бути вкрай токсичними для котів, тож хоч ці квіти і виглядають розкішно, краще утриматися від їх покупки. Якщо ваш кіт проковтне будь-яку частину рослини чи навіть пилок, це може спричинити ниркову недостатність.

Коти також полюбляють пити воду з ваз, і якщо у ній стоятимуть лілії, це може навіть призвести до смерті домашнього улюбленця. Якщо ви підозрюєте, що ваш кіт міг контактувати з ліліями, негайно зверніться до ветеринара. Краще не чекати, адже швидке лікування може врятувати вашого кота.

Тюльпан

Тюльпани є дуже популярними складовими букетів, ці квіти дуже часто дарують, але вони також можуть бути не найкращим вибором. Річ у тому, що тюльпани також належать до сімейства Лілійних та містять небезпечні для котів сполуки.

Отруйними можуть бути усі частини квітки, проте найбільше небезпечних елементів міститься у цибулині тюльпанів, тож тримайте цю частину рослини подалі від котів. Отруєння тюльпаном може супроводжуватися слинотечею, діареєю та тремтінням.


Тюльпани небезпечні для котів / Фото Pexels​

Крокус осінній

Зараз, восени, ця квітка стає особливо популярною, тож остерігайтеся заносити її до своєї оселі, якщо в ній живе кішка. Крокуси також відомі як шафран луговий, і вони є поширеною декоративною рослиною. Отруйна вона не тільки для котів, але й для собак та і коней.