Ви точно бодай раз чули про те, що найбільше їжі варто споживати вранці, аби протягом дня почувати ситим і швидше худнути. Дехто також рекомендує уникати вечері. Але чи має час споживання їжі вплив на фігуру – розповідають вчені.

Цікаво Сон заради схуднення: вчені здивували новим дослідженням

Чи впливає час прийому їжі на вагу

Незалежні британські вчені дослідили вплив різних режимів харчування на організм людини. Для проведення експерименту залучили як людей з надмірною вагою, так і здорових чоловіків та жінок без метаболічних проблем. Всіх розділили на дві групи, завдання яких були наступними: одні повинні були з'їдати найбільшу кількість калорій вранці, а інші – ввечері. Щодо обіднього перекусу, то розміри порцій були однакові.

Група дослідників ретельно опрацювала дані, зібрані протягом дослідження, та виявила, жодної різниці в учасників з однієї та іншої груп немає. До уваги взяли показники метаболічного здоров'я та ваги. Тобто люди, які найбільше з'їдали вранці, мали такі ж показники рівня інсуліну, ліпідів і глюкози в крові, як ті, хто ситно вечеряв. Скидали вагу всі також з однаковими темпами.


Час прийому їжі не впливає на фігуру / Фото Unsplash

Цікаво На що важливо звернути увагу в осінньому раціоні: поради нутриціолога

Єдина відмінність полягала у тому, що представники групи, що снідала ситно, протягом дня хотіли менше їсти. Тобто для тих, хто не завжди має час на перекуси, такий спосіб харчування буде комфортним.

Хронохарчування залишається захопливою областю досліджень, і з'являється все більше доказів того, що час їди може відігравати важливу роль у покращенні здоров’я багатьох людей. Проте наші останні дослідження показують, що час дня, коли ви їсте найбільше, не такий важливий для схуднення, як вважалося раніше,
– підсумовують автори дослідження.