Річ в тім, що мішки під очима цілком можуть вказувати на помилки у догляді. Однак деколи вони є симптомом певних захворювань. До того ж на виникнення мішків під очима може вливати низка факторів, зокрема, стать, вік, генетика тощо. Про те, як ефективно боротися з цим явищем, читайте у матеріалі 24 Каналу.

Цікаво Поліпрагмазія: коли більше ліків не означає краще

Чому з'являються мішки під очима

Мішки під очима – це косметичний дефект, що розвивається внаслідок втрати шкірою еластичності. Як наслідок – мішечки "подушечок" жиру, що в нормальному стані розташовані в глибині очниці, зісковзують і провисають.

Згодом млява шкіра мішечка знебарвлюється, провисає та набуває нездорового сірого відтінку. Втім, це не єдиний колір, якого можуть набувати мішки під очима; якщо у вас вони червонуваті, це може свідчити про запальний процес. А якщо мішки набули синього чи чорного кольору, це означає, що у вас знижений кровотік та низьке насичення крові киснем.

Зелений колір мішків під очима може сигналізувати про патології нирок, а коричневий – про високу концентрацію мелатоніну в крові. Втім, здебільшого мішки під очима є просто косметичною проблемою, і рідко вказують на серйозні захворювання.

Набрякам під очима можуть сприяти й інші причини – інфекції, алергії, захворювання щитоподібної залози тощо.


Алергія може стати причиною мішків під очима / Фото Pexels

Причини появи мішків під очима

Поява мішків під очима й справді відбувається через ослаблення тканинних структур та м'язів, які підтримують повіки. Проте існує чимало факторів, які можуть спровокувати чи погіршити цей ефект.

Зокрема, мішки під очима можуть з'явитися з таких причин:

  • старіння;
  • затримка рідини в організмі після пробудження чи споживання солоної їжі;
  • нестача сну;
  • куріння;
  • алергії;
  • генетика;
  • захворювання (а саме дерматит, дерматоміозит, захворювання нирок та щитоподібної залози).

Загалом набряки під очима, за даними офтальмологічної клініки Visiobud, можуть бути або вродженою індивідуальною особливістю шкіри, або ж бути набутими через тривалу роботу за комп'ютером, переїдання солодких чи солоних страв, вживання великої кількості рідини чи зловживання алкоголем.


Серед причин появи набряків під очима є зловживання алкоголем / Фото Pexels

Мішки під очима в чоловіків

Ви могли про це не знати, та у чоловіків мішки під очима трапляються значно частіше, ніж у жінок. Це тому, що мікроциркуляція крові відбувається дещо активніше, а капіляри – слабші.

Серед інших факторів, що провокують мішки під очима у чоловіків:

  • захоплення фастфудом та вуличною їжею, відсутність збалансованого харчування;
  • часте торкання очей і обличчя руками;
  • травми носа;
  • стресові навантаження та недостатня кількість сну.

Мішки під очима у жінок

Окрім загальних причин появи мішків під очима існують деякі, які притаманні саме жінкам. Зокрема, мішки можуть з'явитися через гормональні зміни, пов'язані з менструальним циклом. Також мішки під очима може спричинити неправильний підбір декоративної косметики та порушення правил її нанесення.

Якщо ви використовуєте протерміновані косметичні засоби та не змиваєте їх ретельно перед сном, це теж може стати причиною проблем із очима. Часто мішки під очима у жінок виникають також через жорсткі дієти, дефіцит вітаміну B5 та звичку спати без подушки.

Мішки під очима у дітей

Так, набряки та мішки під очима можуть з'явитися навіть у дітей. Серед найймовірніших причин – перевтома та падіння рівня гемоглобіну. До того ж мішки під очима можуть з'явитися і внаслідок алергії чи незбалансованого харчування.


Мішки під очима можуть з'явитися через неправильне харчування / Фото Pexels

Природні способи боротьби з мішками

Позбутися мішків під очима, якщо вони періодично з'являються на вашому обличчі, не так вже й складно, і часто це можна зробити за допомогою засобів, що вже є у вас вдома. Про найкращі методи боротьби з мішками і набряками розповіла докторка Міллі Лайтл.

Теплі чайні пакетики. Для зменшення мішків під очима ви можете скористатися звичайними чайними пакетиками. Неважливо, чи це буде зелений, чи чорний чай – кофеїн у ньому однаково допоможе зменшити набряки під очима. Для цього замочіть чайні пакетики у теплій воді приблизно на 5 хвилин, після цього покладіть їх на повіки, накрийте м'якою тканиною та залиште приблизно на пів години.

Ефірні олії. Різні олії можуть дати різний ефект для ваших очей, але вони точно допоможуть зменшити мішки під очима. Наприклад, олія лаванди має заспокійливу дію на шкіри, а лимонна олія допомагає зняти стрес та містить природні антиоксиданти. Саме вони можуть зробити шкіру під очима більш здоровою та підтягнутою.

Кавова гуща. Кофеїн має протизапальну дію та може зменшити набряки, і у каві цієї речовини не бракує. Ці властивості кави можуть захистити шкіру під пошкодження вільними радикалами та оздоровити клітини шкіри. Та коли ви будете використовувати суміш мелених кавових зерен та кокосової олії, уникайте потрапляння цього засобу прямо в очі. Якщо ж це станеться, негайно промийте їх великою кількістю проточної води.


Кавова гуща може допомогти зняти набряки під очима / Фото Pexels

Холодна ложка. Цей спосіб надзвичайно простий, адже для нього вам не знадобиться нічого, окрім звичайної ложки. Якщо ви прикладете холодну ложку до повік, це розслабить кровоносні судини та зменшить набряк.

Огірок. Охолоджені огірки – це ще один поширений засіб боротьби із запаленням під очима. Огірки можуть зменшити набряки, мішки під очима, а також допомагають позбутися темних кіл та зморшок навколо очей.

Медичні способи лікування мішків під очима

Звісно, окрім природних засобів ви можете також скористатися спеціальними кремами та гелями проти мішків та синців під очима, або ж придбати тканинні маски, які мають схожий ефект.

Та ви маєте пам'ятати, що всі ці методи маскують, але не вирішують причину виникнення мішків під очима. Важливо впливати саме на причину. Якщо самостійно визначити причину набряків під очима неможливо, то варто звернутися до лікаря. Застій рідини може відбуватися через неправильне функціонування лімфатичної системи, що, своєю чергою, веде до набряку обличчя і тіла та появи мішків під очима.

Як підтримати лімфатичну систему?

Помірні фізичні навантаження, лімфодренажні масажі, вживання достатньої кількості води впродовж дня, спеціальні лімфодренажні препарати – можуть налагодити роботу лімфатичної системи. Наприклад, препарат Лімфоміозот. Завдяки натуральним компонентам краплі Лімфоміозот підтримують функціональні можливості лімфатичної системи.

Препарат покращує відтік лімфи з усіх органів і тканин, має дезінтоксикаційну, протинабрякову, імунокоригуючу, протизапальну дію. Ефективний дренаж сприяє відновленню порушеної взаємодії всіх систем організму з клітинами та тканинами. Тому при лікуванні практично всіх захворювань одне з першочергових завдань – активація процесів дренажу та дезінтоксикації, що сприяє швидшому і якіснішому лікуванню, а також одужанню.

Існує ще чимало способів позбутися мішків під очима, зокрема, лазерне омолодження шкіри, AS-ліфтинг, SPRS-терапія, біоревіталізація, термоліфтинг, контурна пластика периорбітальної області.

За даними Mayo Clinic, до косметологічного втручання слід звертатися вже тоді, коли мішки під очима починають викликати проблеми із зором, подразнення або головний біль. Подумати про професійну допомогу варто і тоді, коли мішки під очима супроводжуються шкірними висипами.