Зазвичай агресивні рослини – алергени, невибагливі до місця зростання та кліматичних умов, тому ширяться планетою та чинять подразнюючий вплив на людей усього світу.

Читайте також Синусит: маленьке слово, що може означати багато проблем

Захворювання може проявлятись такими симптомами:

 • З боку очей – почервоніння, сльозотеча, відчуття "порошинки" в оці, боязнь світла, свербіж.
 • З боку носа – нежить, чхання, свербіж, закладання, погіршення нюху, виділення слизу рідкої, прозорої консистенції.
 • З боку дихальної системи – задишка, утруднення видиху, прискорене дихання, приступи задухи (при пилковій бронхіальній астмі), частий сухий і виснажливий кашель.
 • З боку шкіри – атопічний дерматит (висипання).

Наведені симптоми супроводжуються слабкістю, головним болем, підвищеною втомлюваністю, втратою апетиту і за всіма ознаками нагадують ГРВІ. Відмінною рисою між вірусною інфекцією і сезонною алергією є відсутність підвищеної температури тіла при полінозі.

Симптоми алергії
Алергія супроводжується сльозотечею та чханням / Фото Pexels

Сезонна алергія значно погіршує якість життя людини та триває впродовж довгого періоду. Саме тому багатьох людей турбують питання: чи можна попередити сезонну алергію? Чи існують ліки, які допоможуть її уникнути й водночас не завдадуть шкоди організму?

Цієї рівноваги можна досягти двома способами:

 • пристосувати організм до негативного впливу алергенів зовнішнього середовища;
 • повернути імунну систему до нормального реагування на сторонні подразники.

Сценарій першого варіанту подій можливий за умови введення мікродоз алергену, з поступовим збільшенням його концентрації, доки організм не припинить сприймати алерген як подразнюючий фактор. Така терапія триває довго, інколи роками й не завжди є ефективною.

Другий принцип лікування – це безпосередній вплив на токсини:

 • внутрішні, що утворюються в організмі;
 • чужорідні, які потрапляють ззовні та провокують розвиток хвороби.

Алергія
Алергія – ознака ослабленої імунної системи організму / Фото Pexels

Виведення з організму токсинів та збалансування внутрішньої рівноваги – запорука відновлення власних захисних сил організму.

Heel

Препарати для детоксикації організму​ / Фото Heel

Згідно з рекомендаціями професора Мар’яновського, для детоксикації можна застосовувати комплексні натуральні препарати. Їх використання доцільне за 3 – 6 тижнів до прогнозованого періоду загострення алергії. Це допоможе зменшити рівень інтоксикації в організмі та посилити власні фактори захисту. Серед рекомендованих засобів:

 1. Краплі Лімфоміозот – забезпечують виведення токсинів та нормалізують роботу лімфатичної системи, що важливо для підтримки активного імунітету.
 2. Краплі Нукс воміка- Гомакорд – сприяють нормалізації роботи травної системи та прискорюють виведення токсинів.
 3. Краплі Берберіс Гомакорд – підтримують дренажну функцію сечовидільної системи.

Добову дозу вище вказаних препаратів (по 30 крапель кожного) можна розчинити в 1 літрі води та поступово випити протягом дня.

Heel

Спрей на натуральній основі / Фото Heel

У випадку, коли алергічний риніт все ж з’явився, можна застосовувати спрей на натуральній основі Еуфорбіум композитум Назентропфен С. Його натуральні компоненти сприяють відновленню носового дихання та дренажу придаткових пазух носу, полегшують перебіг хвороби, суттєво зменшують ризик виникнення ускладнень та хронізації процесу.

Застосування препарату рекомендовано при сезонній алергії. Він не викликає звикання навіть при тривалому застосуванні. Має мінімум побічних ефектів, що пов’язані в основному з індивідуальною чутливістю до окремих компонентів. Його застосування можливо у вагітних, людей похилого віку та у дітей з 2-х років.

Препарати на натуральній основі є вдалою альтернативою стандартним лікарським засобам. Оскільки на відміну від звичних препаратів, що застосовуються в терапії алергічного риніту, їм не властиво викликати додаткові алергічні та інші небажані реакції.