Карієс – це отвори, які розвиваються в вашому зубі через вплив шкідливих бактерій. Утворення останніх провокує кислота, яка надходить в ротову порожнину разом з солодкою або кислою їжею. Це демінералізує зубну емаль, роблячи її слабкою та схильною до руйнування.

Читайте також: Як випадіння зубів впливає на тривалість життя: висновок стоматологів

До речі, люди з надмірною сухістю в роті або дефіцитом фтору більш схильні до розвитку карієсу.

Серед симптомів карієсу виділяють:

  • Біль.
  • Неприємний запах з рота.
  • Запалення ясен навколо зуба.
  • Білі або коричневі плями на зубі.
  • Видимий отвір.

Що відбувається з зубами в період формування карієсу
Карієс може спричинити серйозні ускладнення / Фото Pexels

Що відбувається, поки ви ігноруєте проблему

Дірка в зубі не проходить сама по собі. Якщо залишити її без лікування, вона продовжить рости та провокувати подальше руйнування зуба.

  1. В процесі формування карієсу, ваша емаль лише починає ослаблюватися. Це спричинено скупченням нальоту на зубі. На цьому етапі ви ще можете запобігти ускладненням та не допустити утворення дірки.
  2. Спершу карієс атакує вашу емаль. на цьому етапі більшість людей не відчувають болі чи підвищеної чутливості. Виявити руйнування зубів можна під час ретельного домашнього чи стоматологічного огляду зубів.
  3. Якщо карієс не виявився на попередньому етапі, емаль розпадається, а захворювання поширюється на середню тканину зуба, яку називають дентином.
  4. Далі карієс поширюється на внутрішній шар зуба, де зачіпає пульпу та нерви.
  5. Заражена пульпа може спричинити утворення абсцесу – болісного процесу, який здатен підвищити температуру тіла. На цьому етапі ваш стоматолог може спробувати врятувати ваш зуб, прочистивши нерви. Втім, при надто пізньому зверненні до стоматолога все завершується видаленням зуба.

Якщо залишити карієс без лікування, він може спричинити більш серйозні ускладнення. У дуже рідкісних випадках, якщо інфекція не лікується належним чином, вона може поширитися на мозок та призвести до летального результату.