Особливо варто остерігатись нервового перенапруження, яке може запустити низку біологічних реакцій, що старять ваш організм. Розповідаємо про це детальніше.
До слова Алергія на цвітіння: як позбутись симптомів
Як стрес робить вас старішими
Науковці з США запевняють, що стрес провокує звільнення окремих гормонів, зокрема кортизолу й адреналіну. Це, своєю чергою, спричиняє запалення й пошкодження ДНК і клітин, що може призвести до окислювального стресу.
Це дисбаланс між виробництвом активних форм кисню і здатністю організму відновлювати пошкодження, спричинені цими формами. Окислювальний стрес може пошкодити клітини, білки та ДНК, що призведе до передчасного старіння,
– кажуть автори дослідження.
Та це ще не кінець. Нервове перенапруження продовжує реакцію, впливаючи на теломери (захисні ковпачки на кінцях хромосом). З кожним поділом вони коротшають, що спричиняє біологічне старіння. Тобто чим більше стресу, тим менші теломери і тим швидше старіння.
Не варто багато стресувати / Фото Pexels
Проте переживати не варто. Річ у тім, що після періоду стресу тіло має здатність відновлюватись, тож порушені процеси за певний період часу знову починають функціонувати нормально.
Ба більше, наше тіло має спеціальні механізми для відновлення клітин і тканин. Вони стають активними одразу після того, як стрес зникає або суттєво зменшується.