В іншому випадку можна отримати низку неприємних наслідків, з якими вже треба звертатись до лікаря. Міністерство охорони здоров'я України розповіло про них.

Цікаво Ви спите неправильно: ось що впливає на якість відпочинку

Як діяти, коли з'явились рани

Якщо поранення не провокує критичну кровотечу, алгоритм дій доволі простий. Перш за все, важливо не занести інфекцію. Перед наданням допомоги собі чи комусь продезінфікуйте або помийте з милом руки.

Далі треба зупинити кровотечу, можна використати чистий бинт або ж будь-що інше, що добре поглинає рідину (підійдуть навіть запакована прокладка чи памперс).


Що робити з раною / Фото Pexels

Не забудьте промити рану під проточною водою близько 5 хвилин. Милом не варто обробляти всередині поранення – лише навколо. Якщо є чужорідні предмети, зверніться до медиків.

Не варто використовувати мазі з антибіотиками без призначення лікаря. Якщо ви бачите, що рана глибока, обов'язково зверніться до лікаря після того, як надали першу домедичну допомогу,
– кажуть у МОЗ.

При нормальному загоєнні необов'язково звертатись до фахівців – лише коли з'явиться почервоніння, рана відчуватиметься гарячою, буде присутній набряк чи погіршиться біль.