Фрукти та овочі це звісно чудовий та незмінний складник раціону здорової людини, але ці продукти вам також знадобляться для довголіття.

Цікаво Ці два найпопулярніші напої зіпсують вам зуби

Що потрібно їсти для довголіття

Оливкова олія

Оливкова олія потішить ваш організм корисними жирами та допоможе покращити стан здоров'я. Це можливо завдяки антиоксидантам у складі, а також мононенасиченим жирним кислотам. Додати у раціон цей продукт дуже легко: ви можете використовувати олію для приготування м'яса, заправки салату чи інших корисних закусок. Цікаво, що всього 1 – 2 столових ложок в день достатньо, щоб отримати максимум користі.

На практиці переваги споживання оливкової олії підтвердили дослідники з Гарвардського університету, які виявили, що вона може знизити ризик передчасної смерті через серцево-судинні захворювання, рак і нейродегенеративні захворювання.

Шоколад


Шоколад корисний для здоров'я / Фото Pexels

Головний козир шоколаду – антиоксиданти, антоціани та фенолові кислоти. Вони мають незамінний вплив на роботи мозку, захищають клітини від запалення та зміцнюють імунну систему. Особливою користю володіє темний шоколад, оскільки він багатий мінералами: залізом, магнієм і цинком.

Пам'ятаємо про безпечну дозу, від 28 до 50 грамів шоколаду, яка дозволить отримати максимум користі. Надмірна кількість цього солодкого у раціоні може завдати шкоди вашій фігурі та здоров'ю, адже спричиняє ожиріння.

Дослідження показало, що какао знижує ризик серцево-судинних захворювань, а користь від помірного вживання какао або темного шоколаду переважує можливі негативні ризики.

Портвейн

Цим напоєм також не рекомендовано зловживати. Помірні дози стануть гарною профілактикою серцевих та аутоімунних захворювань і зниження рівня холестерину через низький рівень заліза та кальцію. Потішать організм і протизапальні властивості, які теж захищають від низки недуг. Рекомендовано вживати один маленький келих для жінок та два – для чоловіків.