Згідно з даними дослідницької компанії Grand View Research, до 2027 року галузь, пов'язана з виробленням продуктів з вмістом колагену зросте до 7,5 мільярда доларів. Насамперед це наслідок антивікових властивостей продукту. При цьому наука підтримує цей бум: дослідження й справді фіксують, що колаген сприяє відновленню шкіри, а також допомагає знизити біль після занять спортом та при остеоартриті.
До теми Харчові звички, які завдають шкоди печінці
Бульйон з яловичих кісток
Як позбутися зморшок без масок для обличчя / Фото Pexels
Велика рогата худоба є одним з 4-х основних джерел колагену. Якщо ви шукаєте колаген I типу, який якраз і відіграє велику роль у здоров'ї шкіри, волосся і нігтів, бульйон з яловичих кісток – найдоречніший вибір.
Куряча шкірка
Жінки від 39 до 59 років, які вживали пероральні добавки з колагеном впродовж 12 тижнів, покращили стан своєї шкіри, зокрема зменшилася кількість вікових ліній та зморшок на обличчі, скоротилася сухість шкіри та почервоніння, збільшилася еластичність шкіри. В експерименті використовувалися добавки з екстрактом курячого хряща, який, як свідчать дослідження, поповнює запаси колагену I – III типів.
Щоб отримати цей колаген з їжею, спробуйте вживати курча зі шкіркою. Для цього підійде як ціле відварене стегно чи грудка, так і фарш.
Бульйон зі свинячої кістки
Свинячий колаген дуже схожий на людський, тому його часто використовують в медичних закладах для відновлення шкіри та зміцнення шкіри, а також пришвидшення загоєння ран.
Сардини
Рибний колаген сконцентрований в кістках, шкірі та лусці, тому виберіть рибу, яку ви можете з'їсти цілою, наприклад сардини.
М'ясні субпродукти
Колаген I типу концентрується в органах. Печінка, серце, мозок та кров також можуть стати хорошим джерелом білка.
Напої з колагеном
Колаген прискорює відновлення шкіри / Фото Pexels
Якщо ви дотримуєтеся рослинної дієти – ваш вибір напої з гідролізованим колагеном, який легко засвоюються організмом. Порошок, який ви додаватимете у свої напої, – це пептиди, вилучені з первинного джерела. Завдяки формі випуску, він легко поєднується з будь-якою їжею.
Мармелад і желе
Це не найздоровіший спосіб отримати колаген, оскільки в цьому варіанті він доставляється в організм з великою кількістю цукрів. А все-таки, мармеладні цукерки та желе, виготовлені з желатину, який є частково гідролізованим колагеном.
Ягоди
Чорниця, малина, полуниця, ожина – всі вони містять вітамін С, який допомагає організму виробляти колаген. Та й сам по собі вітамін С корисний для здоров'я шкіри: дослідження показали, що у людей з дефіцитом вітаміну, гірший стан шкіри, аніж у тих, хто регулярно їсть продукти з його вмістом.
Броколі
Порція забезпечує організм денною дозою вітаміну С, який відіграє важливу роль у виробленні колагену. І хоча вітамін С необхідний для його синтезу, лікарі говорять, що не потрібно поєднувати добавки вітаміну С і колагену.
Сік алое
Алое продемонструвало антивікові властивості: в невеликому дослідженні 40-річні жінки застосовували добавки алое впродовж 8 тижнів. Як наслідок – контури обличчя стали чіткішими, а зморшки – менш вираженими.