Пізні перекуси можуть викликати не лише проблеми під час сну, адже організму складно розслабитись, а й негативно вплинуть на організм в цілому. Це довели вчені Гарвардського університету.

Цікаво знати Без них не обійтись: 4 вітаміни, які точно знадобляться взимку

Чим небезпечні нічні перекуси

Все, що з'їсте після 22 години, стане на заваді вашому гарному сну, фігурі та здоров'ю. Дослідження вчених довели, що пізній прийом їжі підвищує ризики ожиріння, уповільнює метаболізм та, що найгірше, посилює відчуття голоду наступного дня.

Дієтологи вже багато років розповідають про шкоду нічних перекусів, але вчені врешті знайшли обґрунтоване пояснення. Вони залучили 16 пацієнтів із зайвою вагою або ожирінням у віці від 20 до 60 років. Всі вони вживали однакову їжу, снідали в один час та одночасно лягали спати.


Вечірні перекуси можуть бути небезпечними / Фото Pexels

Учасники дослідження, які їли востаннє о 22:00, протягом наступного дня спалювали менше калорій і сильніше відчували голод у порівнянні з тими, хто останній прийом їжі планував о 18 годині. Це підтвердили й показники: група перших учасників мала нижчий рівень хімічних речовин в організмі. Саме вони дозволяють вам почуватись ситими. Такий брак неабияк збільшує ризики переїдання та набору ваги.

"У цьому дослідженні ми запитали себе: "Чи має значення час, коли ми їмо, якщо все інше залишається незмінним?" І виявили, що їжа через чотири години значно впливає на наш рівень голоду, спосіб спалювання калорій після їжі та спосіб накопичення жиру", – підсумовує провідна авторка дослідження Ніна Вуйович.