У період холодів активність вірусів та бактерій зростає: вони швидше поширюються та розмножуються. Проте ваш організм здатен давати більшості шкідникам відсіч.

Цікаво Покращує зір і не тільки: вражаючі переваги морквяного соку

Скільки разів нормально хворіти

Застуда – це респіраторна інфекція, яка виникає на тлі переохолодження. Саме тому у осінньо-зимовий період ми частіше схильні хворіти. Якщо у період холодів ви частенько маєте нежить чи кашень, можете не хвилюватись.

Вчені провели дослідження та виявили, що дорослим можна хворіти до 10 разів, а дітям – до 12. Середня тривалість захворювання за умови здорової імунної системи повинна бути 7 днів. Але вчені зазначають, що респіраторні інфекції можуть перевищувати і два тижні.

Цікаво, що частіше із сезонними нежитем та кашлем стикаються діти, які й легко підхоплюють недуги від однолітків у садку чи школі. Імунна система дорослої людини вже стала та натренована, тож їй легше проігнорувати вірусного шкідника чи оперативно його ліквідувати.


Цілком здорова людина не повинна хворіти / Фото Pexels

Медики зазначають, що імунна система кожної людини страждає від впливу різних факторів: чи то негативного способу життя, чи то шкідливих звичок, чи то через супутні захворювання, чи медикаменти захисні бар'єри можуть бути дещо ослаблені. Погіршувати захисні бар'єри можуть погане харчування, зайва вага, цукровий діабет, нестача вітамінів, гіподинамія, хворі зуби, погана робота кишківника.

Якщо ж після тижня хвороби з'являються нові симптоми: підвищується температура, до вірусної інфекції додається бактеріальна, і ви починаєте пити антибіотики, – варто бити на сполох. Рекомендуємо ретельніше подбати про своє здоров'я та підвищити імунітет.

Ознаки імунодефіциту у дітей:

  • брак або надмірна вага;
  • більше 6 перенесених інфекцій лор-органів;
  • більше 2 серйозних інфекцій носових пазух чи пневмонії протягом року;
  • більше 2 випадків сепсису або менінгіту;
  • тривалий прийом антибіотиків, які не працюють;
  • повторюваний або стійкий кандидоз ротової порожнини чи шкіри;
  • рецидивні глибокі абсцеси шкіри або органів;
  • хронічна діарея.