Як ГРВІ, так і грип передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Втім, якщо грип – це гостре респіраторне інфекційне захворювання, збудником якого є віруси грипу декількох типів (А, В і С), то ГРВІ провокує понад 200 видів різних інших вірусів.

Пройдіть також Що ви знаєте про передменструальний синдром

Через схожу клінічну картину, пацієнти часто плутають грип та ГРВІ. Однак існують специфічні симптоми, які допоможуть визначитися, як діяти далі.

Чому це важливо? Насамперед грип та ГРВІ потребують різного підходу до лікування. Якщо ГРВІ прогресує лише кілька днів, а потім людина одужує без специфічної терапії, то грип (за умови відсутності правильного лікування), може пошкодити легеневу тканину, посилити запальний процес та призвести до серйозних порушень функцій органів дихання.

Водночас в людей з ослабленим імунітетом, ГРВІ може провокувати запалення носових ходів та середнього вуха, а також посилити симптоми хронічних захворювань дихальних шляхів, зокрема астми.

Щоб не допустити ускладнень та одразу націлитися на боротьбу з чітко встановленим ворогом – переконайтеся, що ви зможете відрізнити симптоми ГРВІ від симптомів грипу. Все, що для цього потрібно – дати відповідь на 11 питань.

Подобаються тести? Не зупиняйтеся!

Пройдіть також Тест: перевірте, що ви знаєте про запальні процеси організму