Волосся належить до списку того, що ми успадковуємо від батьків. Тож за густину та колір варто у більшості дякувати їм. Проте ми все ж маємо левову частку впливу на структуру. Як зміцнити волосину, оживити її після фарбування та інших експериментів – розповідаємо далі.

Цікаво Чи потрібно приймати душ щодня: поради експертів

Чому волосся стає тонким

Перший фактор – генетичний. Існує поняття андрогенетичної алопеції – це тип випадіння волосся, властивий жінкам. Саме так називається процес втрати густини через стоншення волосся.

Це відбувається, коли фолікули генетично чутливі до нормального рівня циркуляційних андрогенів (чоловічих гормонів). Лікування потребує часу. Тому важливо звернутися по допомогу, щойно ви помітите зміни,
– рекомендує трихолог-консультант Анабель Кінгслі.

Проблеми з густиною можуть виникати через стрес, дисбаланс гормонів або дефіцит вітамінів. Важливим у цьому випадку є визначити причину та почати працювати над її усуненням, а вже потім боротись із наслідками.

Вміло крадуть вашу густину стайлінги та агресивні фарби. У такому випадку важливо давати волоссю відпочити: придбайте шампунь і кондиціонер без сульфатів. Вони допоможуть очистити та відновити волосину.


Як впливає харчування / Фото Unsplash

Харчування впливає на густину

Ваше волосся потребує збалансованої їжі та вітамінів. Окрім зовнішніх факторів, впливати на його густину можна і внутрішньо. Від дефіциту вітамінів першими страждають шкіра, нігті та волосся. Експерти рекомендують шукати продукти, у складі яких є кератин, амінокислота L-лізин, соєвий білок, залізо й вітаміни В12 і D3. Всі вони зміцнять вашу волосину та додадуть густини.

Додайте у раціон ці продукти:

  • яйця – джерело білка і біотину;
  • жирна риба буде діяти проти випадіння волосся завдяки кислотам омега-3, білкам і антиоксидантам (лосось, скумбрія, оселедець, сардина, форель);
  • ягоди – антиоксиданти у складі захищають волосяні фолікули від пошкодження, запобігають ламкості волосся;
  • шпинат – багатий залізом, кальцієм, фолієвою кислотою, вітамінами A і C;
  • м'ясо птиці – тваринний білок, цинк і залізо;
  • квасоля, боби, сочевиця багаті рослинним білком, Zn, Fe, фолієвою кислотою і клітковиною, які добре живлять клітини фолікулів.

До теми Батат: невиправдано висока ціна чи справді дивовижно корисний коренеплід


Вдала стрижка додасть густини / Фото Unsplash

Розв'язати вашу проблему допоможе і візит до салону. Додати густини волоссю можна завдяки вдало підібраній стрижці.

Надмірне нашарування може зменшити об'єм, роблячи волосся пласким і неживим. Моя порада – для тонкого волосся робіть одну довжину. Мікрострижка – ще один чудовий варіант для тонкого волосся. Також оновлення кінчиків що шість тижнів може допомогти волоссю набути густого й здорового вигляду,
– каже зірковий стиліст Джордж Нортвуд.