Легка форма іпохондрії – поширене явище. Хто з нас не пробував самостійно діагностувати у себе важке захворювання за симптомами, знайденими в інтернеті? Проте в деяких людей цей розлад прогресує до важких форм, які вимагають специфічного лікування.
Читайте також Що таке іпохондрія та чому виникає
З пандемією COVID-19, факторів стресу стало ще більше, а випадки іпохондрії – почастішали. Збільшилася кількість новин про госпіталізації та смерті, з'явилися нова, невідома до цього, небезпека, виникла потреба в адаптації до незвичних умов. Зрозуміло, що весь цей комплекс вплинув на нашу психіку. Однак психотерапевти зазначають, що це – абсолютно нормальне явище.
Паралельно зросла відповідальність щодо свого здоров'я. Люди стали уважніше ставитися до потреб свого тіла: цікавитися профілактикою, здоровим способом життя та правильним харчуванням. Тож, якщо на тлі пандемії у вас розвинулася підвищена увага до теми здоров'я – це ще не означає, що в вас іпохондрія.
А якщо ви сумніваєтеся – пройдіть тест, який допоможе визначити ваш тип турботи про здоров'я.
Самопоміч у разі розвитку тривоги за своє здоров’я
- ведіть щоденник з аналізуванням своїх думок;
- почніть займатися справами, які переводять увагу (якщо захочете ще раз перевірити своє тіло, зателефонуйте близьким та друзям);
- займайтеся спортом;
- спробуйте розслабитися за допомогою дихальних.
Зверніться до лікаря загальної практики, якщо:
- ваші думки щодо стану свого здоров’я заважають вам вести нормальний спосіб життя.
Подобаються тести? Не зупиняйтеся!
Пройти також Основи здорового харчування: чи зможете ви відгадати корисні продукти – тест