Поява "судинної сіточки" є тривожним симптомом і свідчить про порушення відтоку крові та її застій в судинному руслі. Зібрали поради, які допоможуть запобігти прогресуванню захворювання.

Читайте також Побутові травми: все про профілактику та першу допомогу при травматизмі у зимовий період

Відомо, що в організмі людини існують судини 2-х типів:

  • вени;
  • артерії – великі судини, що в тканинах розгалужуються на дрібні – капіляри.

Як уникнути варикозного розширення вен
Як уникнути варикозного розширення вен / Фото Pexels

Артерії переносять кров, збагачену поживними речовинами та киснем, від верхніх відділів тіла (легень і серця) до "нижніх відділів" – всіх органів і систем організму. Натомість завдання вен – забезпечити виведення з організму продуктів обміну речовин та вуглекислого газу. Вони несуть кров від "нижніх відділів" тіла (внутрішніх органів), до верхніх відділів – серця і легень. У легенях кров збагачується киснем і знову стає артеріальною.

"Безперебійну" циркуляцію венозної крові забезпечують венозні клапани – спеціальні стулкові утворення, що визначають однонаправлений рух крові (знизу до верху).

Варикоз – це захворювання судин з порушенням відтоку крові, в основному через функціональну неспроможність венозних клапанів. В результаті, стінка вени ушкоджується, виникають застійні явища.

Пацієнтів починають турбувати набряклість, тяжкість і біль в нижніх кінцівках. Згодом утворюється варикозна сіточка, синюшні вузли, у найгіршому випадку – запалення венозної стінки (тромбофлебіт), тобто утворення тромбів.

Причини ВРВ та профілактика

Підбори провокують ВРВ
Підбори провокують ВРВ / Фото Pexels

Причин появи варикозу безліч, а позбутися його непросто, тому доглядом за ногами необхідно займатися ретельно. Щоб запобігти появі неестетичної хвороби, бажано дотримуватися наступних порад:

  • намагайтесь якомога менше приймати гарячі ванни. Не захоплюйтесь походами до сауни;
  • почніть займатись спортом. Регулярні фізичні вправи допоможуть зміцнити вени та покращити кровообіг. Віддайте перевагу аеробіці, бігу, плаванню;
  • якщо маєте зайву вагу, спробуйте скинути кілька кілограмів;
  • частіше змінюйте положення тіла, намагайтесь довго не сидіти й не стояти на одному і тому самому місці;
  • обмежте споживання солі;
  • не носіть тісне взуття, відмовтесь від підборів;
  • обливайте ноги холодною водою.

Варикозній хворобі властивий поступовий прогрес. Прогноз цієї патології напряму залежить від ступеня тяжкості встановленого діагнозу фахівцем-флебологом, підібраної медикаментозної схеми та вчасно розпочатої терапії.

Симптоматична терапія при варикозі

HEEL при ВРВ
Лімфоміозот активує лімфовідтік, що зменшує венозний стаз​ / Фото Heel

За наявності набряклості, болю, тяжкості в ногах, можливе застосування симптоматичної терапії. Її мета – усунення вказаних проявів та відновлення судинної стінки. Для поліпшення циркуляції в лімфатичних та венозних судинах можна застосовувати краплі Лімфоміозот. Препарат має виражений дезінтоксикаційний ефект та активує лімфовідтік, що зменшує венозний стаз. Ці ефекти поліпшують прогноз терапії пацієнтів з варикозом.

Для усунення характерних симптомів варикозу порадьтесь з лікарем, щодо застосування лікувальної мазі. Зазвичай їх дія направлена на розрідження крові з метою покращення кровотоку в судинах, уражених хворобою. При цьому не всі лікарські засоби здатні відновлювати пошкоджену судинну стінку.

Траумель С гель
Траумель С мазь може зменшити венозну сітку​ / Фото Heel

Щоб не прогадати з лікарським засобом, можна спробувати Траумель С мазь. Препарат має виражену протизапальну, знеболювальну, антиексудативну та репаративну дію. Компоненти арніка і гамамеліс зміцнюють венозну стінку та усувають локальне запалення, гальмують венозні кровотечі. Траумель С може підвищити тонус судин, зменшити їхню проникність, усунути венозний застій та покращити обмінні процеси в ушкоджених тканинах.