Вечірня йога допомагає заспокоїтися, розім'яти тіло та освіжити думки, зазначає Корисно 24.

Читайте також Йога для новачків: поширені помилки, які знижують ефективність занять

Ашва Санчаласана

Дивіться відео з каналу VENTUNO YOGA

Присядьте і потягніться руками вперед. Подумки намагайтеся дотягнутися якомога далі. Постарайтеся при цьому не зводити коліна та не переносити вагу тіла на носочки. Обов'язково подбайте про вирівнену спину.

У цій асані слід дихати спокійно і глибоко. В ідеалі виконання вправи займає до 5 хвилин, але якщо ви відчули сильний дискомфорт в ногах – розпрямтеся та відпочиньте кілька секунд.

Якщо для вас це дуже складно, використайте стіну – притуліться до неї спиною, зігніть ноги та повільно спустіться. Спробуйте зігнути коліна до 90 градусів.

Якщо у вас виявлено проблеми з колінними суглобами – краще уникнути подібних навантажень.

Чатуранга

Дивіться відео з каналу Yoga With Adriene

Зробіть хвилинний відпочинок після попередньої вправи. Далі – зігніть руки в ліктях. Вас повинні тримати суглоби рук і плечей. При цьому плечі не можуть "вилазити" за корпус, а долоні бажано розмістити під плечима. Дихайте рівно і глибоко.

Щоб було простіше, починайте вправу з колін. Зігнуті в ліктях руки щільно притискайте до тулуба, так виконати асану буде значно легше.

Ця вправа зміцнює прес, спину, руки та ноги, а заодно оздоровлює внутрішні органи та дихальну систему.

Супта Конасана

Дивіться відео з каналу Катерина Буйда FITOYOGA

Ляжте на підлогу, відірвіть від підлоги ноги та тулуб так, щоб тіло прийняло форму кута. Руки тримайте над землею, спину – прямо. Балансуйте на п'ятій точці й відчуйте напругу преса.

Тут вистачить 1 – 2 хвилини, але спочатку можете триматися стільки, скільки вийде. До речі, легке тремтіння в тілі при виконанні цієї асани – це нормально.

Марджаріасана

Дивіться відео з каналу Stylecraze Yoga

Це одна з кращих вправ для спини. Найголовніше тут – джерело напруги. Спираючись долонями обох рук та колінами, займіть комфортне положення. Долоні строго під плечима, руки прямі. Вдихаючи, прогните спину вниз і закиньте голову. Видихаючи, нахиліть голову до грудей і вигніть спину вгору.

Весь час руки повинні бути у вертикальному положенні та впиратися в підлогу. Зробіть 10 циклів дихання.

Руки повинні весь час залишатися у вертикальному положенні і упиратися в підлогу. Зробіть 10 циклів дихання. Практикувати Марджаріасану найкраще на початку комплексу, щоб розкріпачити хребет по всій довжині.

Баласана

Дивіться відео про правильне виконання асани з каналу Yoga on Gaia

Асана допомагає зняти втому та розслабити м'язи, а це необхідно для міцного сну. Для того, щоб виконати вправу, сядьте на коліна, стегна і стопи притисніть один до одного. Корпус нахиліть вперед, так щоб лоб торкався підлоги.

Руки заведіть за тулуб і покладіть їх уздовж тіла долонями вгору. Закрийте очі і протягом декількох хвилин, фіксуючи позу, сконцентруйтеся на циклах дихання.

Що зміниться внаслідок регулярного виконання асан

Через 3 – 4 тижні регулярного виконання комплексу, ви помітите, що живіт підтягується, спина випрямляється, ноги стають стрункішими та міцнішими, а стрес більше не заважає спати.

Ці три вправи стануть першим кроком до серйозної практики йоги. І незабаром ви помітите, що стали сильнішими, витривалішими й тепер можете виконувати складніші асани.