Ці 5 причин змусять вас негайно помити свої кісточки та спонжі. Розповідаємо далі, хто на них живе та як це шкодить вашій шкірі.

Цікаво Головні правила зняття макіяжу, які має знати кожна дівчина

5 причин помити інструмент для макіяжу

На кісточках живе тонна бактерій

Якщо ви наносите макіяж на чисте обличчя, це не вбереже вас від бактерій, адже про їхнє розмноження подбали ваші кісточки та спонжі. Особливо швидко мікроби поширюються у вологому середовищі, тож якщо ви тримаєте косметику у ванній кімнаті – зараження не уникнути. Саме тому спонжі та інші інструменти бажано дезінфікувати звечора, аби протягом ночі вони не перетворились на базу мікробів. Зробіть цей ритуал традиційним під час нічного очищення шкіри.

Бактерії призводять до висипань

А ось і наслідок брудних кісточок. Разом з косметикою ви наносите бактерії, надлишок яких забиває пори та спричиняє висипання. Тож якщо останнім часом висипань стало більше – негайно очистьте свої інструменти.


Захистіть шкіру від бактерій / Фото Unsplash

Вірусні захворювання

Ви будете здивовані, але на ваших брудних пензликах можуть жити віруси. Тому причиною інфекційних захворювань не завжди може бути громадський транспорт чи брудні поручні. Особиста гігієна – це не лише миття рук, а й догляд за предметами, якими ви користуєтесь щодня.

Комахи

Жителями ваших б'юті блендерів можуть бути не тільки бактерії, але й різноманітні комахи. Це справді звучить огидно. Б'юті блогерка Стіві Міллер була шокована такою знахідкою у своєму спонжі.

Не ідеальне нанесення

Якщо ваші засоби для макіяжу надто брудні, нанесення косметики ускладнюється, тож ваш вигляд точно не буде ідеальним. Брудні пензлі можуть спотворити відтінок продукту, який ви наносите, та нерівномірно його розподілити.

До теми Сухе, тонке і жирне: чи є універсальний секрет догляду за волоссям

Очищення

Як правильно чистити кісточки / Фото Unsplash

Дехто вважає, що регулярне очищення пензликів шкідливе та впливає на їхній термін придатності. Однак від впливу води ваші пензлики не будуть швидше зношуватись, а навпаки, це зберігає щетину блискучою та неушкодженою. Дійсно шкідливими для щіток будуть пил, бруд та надлишок косметики. Експерти рекомендують чистити інструмент для макіяжу кожні 7 – 10 днів.

Як це правильно робити

  1. Змиваємо залишки косметики під теплою проточною водою. Повністю ручку мочити не варто, лише пухнасту кінцівку.
  2. Наберіть теплу воду у місткість та додайте трохи звичайного шампуню для волосся. Вмочіть пензлик і добре промасажуйте долонею, щоб очистити. Краще уникати звичайного мила, адже воно може пересушити волокна.
  3. Змийте залишки шампуню під проточною водою.
  4. Надлишок води приберіть за допомогою паперового рушника.