Перше правило щодо алкоголю, яке ви маєте запам'ятати – його варто вживати дуже помірковано і у невеликих кількостях, інакше наслідки для вашого організму будуть серйознішими, ніж ви можете уявити. Та лікарка Бріанна Візер, старша спеціалістка клінічної програми MOBE, розповіла, як уникнути великої кількості побічних ефектів.

Цікаво 4 побічних ефекти від волоських горіхів, про які ви не знали

Як пити алкоголь безпечно

Коли ви п'єте алкоголь, він через стравохід потрапляє у шлунок. А надмірне вживання алкоголю може подразнювати слизову оболонку цього органа та призвести до гастриту чи кислотного рефлюксу. Серед побічних ефектів – печія та нудота.

Важливо пам’ятати, що алкоголь всмоктується через шлунок і тонкий кишечник і метаболізується в печінці. При надмірному споживанні він безпосередньо змінює цілісність нашого шлунка та кишечника,
– поділилася Бріанна Візер.

Тож для того, щоб обмежити вплив алкоголю на кишківник, ви маєте переконатися, що не вживаєте його надмірно. Надмірне вживання – це більше, ніж 4 – 5 напоїв за один прийом, або ж вживання більше ніж 8 напоїв на тиждень для жінок та 15 для чоловіків.


Надмірне вживання алкоголю шкідливе / Фото Pexels​

Також існують деякі правила, які допоможуть вам уникнути побічних ефектів від алкоголю.

Серед них:

  • вживання великої кількості води до, під час та після розпиття алкоголю;
  • додавання до раціону продуктів, які містять пробіотики;
  • харчування продуктами, у яких є клітковина;
  • вживання ситної їжі перед алкоголем.

Тож якщо ви хочете піклуватися про свій кишківник, подбайте про те, щоб пити алкогольні напої зважено та розумно і не перетворювати це на звичку.