Ожиріння – це проблема, яка з кожним роком набуває все більших масштабів у світі. Існує чимало причин зайвої ваги: хворобливе харчування, відсутність фізичної активності, гормональні збої, стреси та навіть екологія.

Цікаво Дослідження, яке шокує: вирівнювання волосся призводить до раку

Як повітря прискорює ожиріння

Виявили унікальний зв'язок вчені з університету Мічігану. На появу зайвої ваги можуть впливати різні фактори, серед них і забруднене повітря.

У дослідженні взяли участь 1654 жінки віком від 40 до 50 років. З 2000 до 2008 року їх ретельно досліджували. Сучасники змогли провести аналіз даних та виявили приголомшливий збіг. Всі учасниці тривалий час перебували під впливом забрудненого повітря, що зумовило збільшення індексу маси тіла, а разом з тим і сантиметри навколо талії та жирові відкладення в інших частинах тіла.


Забруднене повітря призводить до ожиріння / Фото Pexels

Нищівний вплив, який спричинив такі колосальні зміни, був зумовлений присутністю у повітрі дрібних частинок у вигляді двоокису азоту та озону.

Дослідники збирали дані про місця перебування жінок та оцінки концентрації шкідливих речовин, які давали метеорологічні служби. Розмір та склад тіла, які вимірювали за допомогою спеціальної шкали щорічно, зростав пропорційно до показників забруднення.