У кожної людини темпи вироблення шкірного жиру різні. Саме тому комусь достатньо одного миття на тиждень, а хтось змушений мити голову щоденно.

Цікаво Хто живе на кісточках для макіяжу: 5 причин почистити їх прямо зараз

Чи шкідливо мити голову щодня

Дискусії про оптимальну частоту миття голови роками точаться між вченими та експертами б'юті сфери. Дерматологи сходять на думці, що універсального рецепта для всіх немає, адже у догляді за шкірою голови та волоссям потрібен індивідуальний підхід.

На свіжість зачіски впливає все: від структури до щоденної активності. Ваша шкіра голови потребує очищення тоді, коли на ній накопичується надто багато шкірного жиру, який вироблять сальні залози. Тому у виборі частоти миття голови потрібно орієнтуватись на ваші індивідуальні потреби.


Мийте волосся тоді, коли воно жирне / Фото Unsplash

Згідно з рекомендаціями Американської академії дерматології, частота миття голови повинна залежати від кількості жиру, який виробляє шкіра.

Якщо у вас жирне волосся, мити голову щодня абсолютно безпечно і доречно. Однак якщо у вас сухе волосся або чутлива шкіра голови, ви, звичайно, можете рідше мити голову,
– пояснює директор відділу косметичних і клінічних досліджень у дерматологічній лікарні Джошуа Цайхнер.

До теми Якщо з волоссям біда: поради, як відновити густину

Важливо дуже тонко відчувати ваші особисті потреби, адже часте миття голови може призвести до надмірної сухості, позбавити волосся шкірного сала, яке забезпечує його здоровий вигляд та блиск. У результати ви отримаєте ламкі та сухі пасма.