Німецькі вчені зуміли порадувати мешканців країн із прохолодним кліматом. Розповідаємо, що ж такого вони виявили.
Цікаво Чи помрете ви за 6 років: ця вправа дасть відповідь
Чи допомагає холод жити довше
Науковці створили модель безхребетного організму, який культивував клітини людини, що дозволяє "переносити" результати на людське тіло. За творінням спостерігали у різних кліматичних умовах.
Коли німецькі вчені помістили модель у холод, то це спричинило боротьбу з білковими скупченнями. Виявилось, що низькі температури впливають на активність протеасом – окремого механізму, який видаляє пошкоджені білки з клітин, що дозволяло боротись, зокрема, з генами бічного аміотрофічного склерозу та хвороби Гентінгтона.
Холод може бути позитивним для організму / Фото Pexels
Результати демонструють, як у ході еволюції холод зберіг свій вплив на регуляцію протеасом – з терапевтичними наслідками для старіння та пов'язаних з ним захворюваннями,
– наголосив автор дослідження Девід Вілчес.
Це означає, що холод може продовжити життя, адже знижує ризики розвитку нейродегенеративних хвороб, пов'язаних з агрегацією білків, як-от хвороби Альцгеймера, Паркінсона, Гентінгтона та бічний аміотрофічний склероз.
Автор експерименту вважає, що отримані результати незабаром можуть бути застосовані до інших схожих захворювань людей, а також до хвороб тварин.