На стан вашого волосся може впливати ваша генетика, дієта, основні захворювання та навіть ліки, які ви приймаєте. Та, окрім того, на вашу зачіску впливає і те, що ви їсте та п'єте – наприклад, кава. Про те, чи корисна вона для волосся, розповіла докторка медичних наук Кімберлі Шао.

Цікаво Ці 5 звичок допоможуть підтримувати здоровий імунітет

Кава може сприяти росту волосся

Ви можете почати втрачати волосся через безліч факторів: гормональні зміни, стрес, пошкодження волосяних фолікулів тощо. Але саме кофеїн може допомогти вам відновити ріст вашого волосся. Виявляється, кофеїн збільшує коріння волосся, подовжує його фазу росту та сприяє його зміцненню.

Окрім того, кава може заблокувати дію деяких гормонів, що пошкоджують волосяні фолікули та сприяють випадінню волосся – особливо це стосується чоловіків або людей, що схильні до облисіння.


Волосся може рости швидше завдяки кофеїну / Фото Pexels​

Втім, користь кофеїну для волосся була доведена тільки лабораторними дослідженнями, тож необхідні додаткові експерименти, щоб краще зрозуміти вплив кофеїну на волосся.

Кава покращить здоров'я волосся

Виявляється, кава має антиоксидантні властивості, які можуть захистити клітини від пошкоджень. Антиоксиданти можуть діяти не тільки на ваші органи та тканини, але й на волосся – одне дослідження показало, що використання шампуню з цими речовинами протягом шести місяців суттєво покращило щільність волосся та його міцність.

Натомість немає жодних доказів того, що кава може спричинити випадіння волосся. Втім, не забувайте про те, що надмірне споживання продуктів з кофеїном може призвести до проблем із травленням чи розмитості зору.