Імунна система – це фактично щит вашого тіла, адже це надзвичайно складна система з клітин, органів та тканин, що потрібна для захисту від бактерій та мікробів. Для того, щоб підтримувати її, вам потрібно дотримуватися кількох правил. Яких саме, розповіла докторка медичних наук Крістін Сокол.

Цікаво Ці природні засоби від кашлю миттєво позбавлять від застуди

Їжте поживні продукти

Звісно, не існує чарівних пігулок чи окремих продуктів, які можуть миттєво покращити стан імунної системи, проте різноманітний раціон, багатий на фрукти і овочі, може бути чудовим початком.

На базовому рівні достатньо просто повноцінно та збалансовано харчуватися та підтримувати міцний баланс вітамінів і мінералів у тілі. Також допоможе споживання великої кількості фруктів, овочів, цілозернових та бобових продуктів, адже вони містять чимало клітковини, яка допомагає у рості та розвитку корисних бактерій у тілі.

Відпочивайте

Ви могли про це не замислюватися, та сон також є надзвичайно важливим для здорової імунної системи. Вам потрібно спати щоночі приблизно 7 – 9 годин, щоб тіло встигало виділяти захисні білки, що називаються цитокінами, а вони допомагають регулювати імунітет.

Саме це є причиною того, що під час хвороби вам більше хочеться спати, адже так організм бореться з інфекцією.


Сон дуже важливий для підтримання імунітету / Фото Pexels

Не забувайте про рух

Щотижня ви маєте займатися фізичними вправами принаймні 150 хвилин. Тут важливо не забувати про регулярність, адже це посилює вивільнення цитокінів та циркуляцію імунних клітин. Коли ви займаєтеся спортом, вашому організму набагато легше виявляти потенційні загрози та боротися з ними.

Втім, тут також важливо не переборщити: виявляється, надто виснажливі, марафонські тренування можуть виснажити вашу імунну функцію та завадити їй нормально працювати.

Розслабляйтеся, коли це можливо

Звісно, припинити стрес майже неможливо. Та якщо ви зможете максимально уникати факторів, які його спричиняють, це дуже позитивно вплине на ваше самопочуття.

Коли ви у стресі і напрузі через роботу, скоріш за все, збивається ваш графік сну та харчування і ви не приділяєте вдосталь часу своєму здоров'ю. Та короткочасний стрес насправді може навіть допомогти, адже він викликає запальну реакцію та підвищує рівень цитокінів, які й борються з інфекцією.

Запишіться на щорічний огляд

Регулярне відвідування лікаря – це один з найпростіших способів потурбуватися про власне здоров'я. Це дасть вам можливість попередити усі можливі проблеми з психічним та фізичним здоров'ям.

Під час огляду лікар також може розпізнати ранні ознаки та симптоми ослабленої імунної системи та допоможе з лікуванням та профілактикою.