Вам може здатися, що ваш настрій цілковито залежить від зовнішніх факторів, проте насправді це не так. Існує безліч способів впливати на своє самопочутті, і про найбільш ефективні з них розповіла лікарка Александра Перес.

Цікаво Дивовижні переваги баклажанів для здоров'я: ви цього не знали

Прогуляйтеся парком

Коротка прогулянка неподалік від вашого дому справді може зробити вас щасливішими. Вам це може здатися дурницею, та користь прогулянок доведена наукою – під час ходьби посилюється виробництво так званих "гормонів щастя", які допомагають регулювати настрій.

Може допомогти навіть коротка 10-хвилинна прогулянка, адже вона збільшить приплив крові до вашого мозку та зарядить вас енергією, а також зменшить відчуття втоми та млявості.

Корисним буде і сонячне світло, яке ви отримаєте під час прогулянки. Всього 15 хвилин під променями можуть викликати вироблення серотоніну та більшої кількості ендорфінів, які впливають на покращення настрою.

Посмійтеся

Можливо, ви помічали, що досвідчені оратори намагаються пожартувати перед початком виступу. Вони це роблять через те, що сміх у групі допомагає зняти напругу та тривогу та змушує вас почуватися більш енергійними.

Сміх може діяти і на індивідуальному рівні. Якщо ви відчуваєте стрес, спробуйте розрядити ситуацію за допомогою гумору. Ви можете переглянути смішні відео в інтернеті чи пошукати дотепні жарти, і це точно зніме частину напруги, що вас непокоїть.


Сміх допомагає зменшити тривогу / Фото Pexels

Обійміть себе

Звісно, найбільш природна річ у складний час – звернутися до близьких людей за фізичною чи емоційною підтримкою. Річ у тому, що обійми та інша фізична прихильність змушують тіло виділяти окситоцин та допомагають відчути близькість до важливих людей у житті.

Та якщо ваш настрій несподівано псується за обставин, коли ви не можете звернутися до близьких, не біда: ви можете обійняти самі себе.

Ця ідея спершу може здатися вам безглуздою, проте це справді допомагає. Дотик, навіть власний, полегшує відчуття стресу та допомагає відчути себе у безпеці.