Багато людей не вважають звичку гризти нігті серйозною проблемою. Однак вона може мати деякі негативні наслідки, серед яких – тріщини зубів і хвороби. На щастя, ви можете вжити певних заходів, щоб спонукати себе відмовитися від цієї практики.

Зверніть увагу Як перестати зациклюватись: 5 простих способів, які точно допоможуть

Чому люди гризуть нігті

Звичок важко позбутися. Ви можете гризти нігті, коли нервуєте, або ж вкусити їх, коли вам нудно. Хай там що, є деякі методи, які кожен може спробувати вдома, що допоможуть перестати гризти нігті.

Інша назва кусання нігтів – хронічна оніхофагія. Вважається найпоширенішою звичкою, що знімає стрес. Інші звички, пов'язані з цим станом, включають:

 • смоктання пальця;
 • колупання в носі;
 • закручування волосся;
 • скреготіння зубами;
 • збирання шкіри.

Гризти нігті людина часто починає у віці від 4 до 6 років. Хлопчики, як правило, роблять частіше, ніж дівчатка. Тобто ваша звичка гризти нігті могла виникнути ще в дитинстві. Для багатьох людей це звичка, яка зберігається в дорослому віці.

Ризики гризти нігті

 • біль або інфекція на шкірі навколо нігтів;
 • пошкодження тканини, яка сприяє росту нігтів;
 • зміна вигляду ваших нігтів;
 • аномальний ріст;
 • часті застуди та інші захворювання через брудні пальці в роті;
 • пошкодження зубів від жування твердих нігтів.

6 способів перестати гризти нігті

Зменште довжину

Простий спосіб утриматися від того, щоб гризти нігті, – зробити їх короткими. Ідея цього методу проста. Якщо жувати мало або нічого, ви не відчуватимете потреби гризти нігті.

Зробіть манікюр

Спробуйте зробити чудовий манікюр, щоб побачити, чи допоможе вам це зупинитися. Ваші нігті матимуть дуже гарний і доглянутий вигляд.


Зробіть красивий манікюр / Фото Unsplash

Ароматизуйте нігті

Це може здатися дивним, але використання лаку з гірким смаком, може допомогти вам позбутися звички. Ви можете наносити його на голі нігті або навіть на манікюр.

Носіть жувальні вироби

Компанія під назвою Ark виготовляє спеціальне силіконове намисто. Воно призначене для всіх віком від 5 років, яке потрібно жувати. Ви можете вибрати колір і міцність за шкалою від м’якої до дуже міцної. Цей браслет може спрацювати найкраще.

Замість того, щоб гризти нігті, аби зосередитися чи заспокоїтися, ви можете замінити їх на намисто.


Силіконове намисто Ark / Фото з офіційної сторінки компанії

Зосередьтеся на кожному пальці

Американська академія дерматології пропонує відмовитися від цієї звички, зосереджуючись лише на одному нігті за раз. Ви можете почати з великих пальців.

Після того, як ви успішно припинили гризти їх приблизно на тиждень, перейдіть до вказівних пальців. Продовжуйте у будь-якому порядку, який є найбільш доцільним для вас, і рухайтеся вперед.

Працюйте впродовж тривалого часу

Не думайте, що перестанете гризти нігті одразу. Є теорія, що потрібен хоча б 21 день, щоб позбутися звички.