Якщо ви полюбляєте почитати книгу до опівночі чи затримуєтеся, щоб додивитися серіал, це може згодом відобразитися на вашому здоров'ї. Про результати нового дослідження розповіла репортерка з охорони здоров'я Фіона Каллінгем.

Цікаво Їжте ці продукти, якщо хочете мати виразний прес

Як на здоров'я впливає пізній сон

Одна з головних причин смертності в усьому світі – це хвороби серцево-судинної системи. І, виявляється, існують деякі фактори, які можуть підвищити ризик цих серцевих проблем – ваш раціон, частота та регулярність фізичних вправ та навіть генетика.

Втім, нові дослідження показують, що навіть ваші звички щодо сну дуже сильно впливають на здоров'я серця. Ще один експеримент показав, що навіть невелика депривіація сну може бути вкрай небезпечною.

Суть дослідження полягала у тому, що 35 здорових жінок, які зазвичай спали по 7 – 8 годин на ніч, почали лягати спати на півтори години пізніше, ніж зазвичай. Виявилося, що всього за півтора місяця недосипання клфтини, що містяться у кровоносних судинах жінок, почали піддаватися впливу шкідливих окиснювачів.

Це відбувається через депривіацію сну, бо клітини не можуть активувати антиоксидантні реакції для очищення шкідливих молекул. Зрештою ці клітини запалюються та стають дисфункційними, а це вже є ранньою стадією серцево-судинних захворювань.