Якщо ви часто відчуваєте себе пригніченими, ви можете внести невеликі зміни в щоденну рутину, тим самим покращивши настрій і здоров'я. Нове дослідження показало, що звичка лягати спати в різний час так само негативно впливає на емоційний стан, як і недосип.

Читайте також Чому ви прокидаєтеся посеред ночі: 7 дієвих порад, які допоможуть покращити сон

Дослідники з Michigan Medicine – академічного медичного центру при Мічиганському університеті, розповіли про взаємозв'язок сну і настрою. У дослідженні взяли участь понад 2 тисячі інтернів. Практично всі добровольці працювали в ненормований графіку з нічними дзвінками та регулярним недосипом. Їх попросили носити на зап'ясті пристрій, що відстежує сон і іншу активність, повідомляти про свій настрій кожен день і складати тест на депресію раз у квартал.

За підсумками дослідження, що тривало рік, вчені виявили, що інтерни у яких покращився настрій та спостерігалося менше симптомів депресії, лягали спати та прокидалися приблизно в один і той же час доби.

Сон без режиму, навпаки, – впливав на піддослідних негативно, показуючи такі ж результати, як і відсутність сну. При цьому вчені стверджують, що компенсувати сон, "відсипаючися" в інші дні неможливо.

Водночас канадське дослідження показало, що у половини з 5525 респондентів режим сну змінився через пандемію, стресу, тривоги, обмеження та потрясіння.

Як налагодити сон
Як налагодити сон / Фото unsplash

Що ви можете зробити, щоб налагодити сон:

  • Змініть розклад дня. Можливо, вам потрібно раніше лягати та прокидатися в інший час.
  • Встановіть робочі години для себе та своїх співробітників. Не працюйте перед сном та обмежте листування в неробочий час.
  • Розслабтеся. Замість перегляду серіалу, спробуйте зайнятися медитацією, почитати книгу чи послухати музику.
  • Записуйте, коли лягаєте спати та прокидаєтеся.
  • Відгородіть себе від зайвого шуму. Вимкніть всю техніку та потурбуйтеся про максимальну звукоізоляцію. Якщо з якихось причин це неможливо – придбайте беруші.