Під час сну відновлюєтесь не лише ви, але й всі ваші органи та системи організму. Подбати про їхній належний відпочинок повинні саме ви.

До теми Якщо з волоссям біда: поради, як відновити густину

Ризики для шкіри

Вночі ваша шкіра проходить природний етап регенерації, якщо вона очищена. З макіяжем на обличчі ви позбавляєте її можливі перезавантажитись, тож на ранок ймовірніше всього, зіткнетесь з одним або й усіма цими наслідками.

Бактерії та вугрі

Не змитий макіяж вночі "потішить" шкіру тонною патогенних бактерій, які активно будуть розмножуватись, поки ви спите. Очікувані наслідки – дерматоз. Процес утворення вугрів дещо інший. Вони виникають через посилену роботу сальних залоз, які активно намагаються захистити шкіру від шкідливих впливів середовища. А це прямий шлях до нових висипань.

Зморшки

Вчені стверджують, що сон з косметикою активізує дію вільних радикалів, які крадуть ваші молоді роки, еластичну шкіру, а натомість "дарують" зморшки. Річ у тім, що вільні радикали призводять до руйнування колагену, що й стає причиною передчасного старіння.


Обличчя перед сном варто вмивати / Фото Unsplash

Цікаво 5 хвилин, 5 вправ і ви назавжди забудете про зайві кілограми

Як страждають очі

Ваш гарний макіяж очей, з яким ви заснули, може призвести до неприємних наслідків вранці.


Ви можете пошкодити вії / Фото Unsplash

Подразнення та інфекція

Напевне не мало хто стикався з дискомфортними відчуттями вранці, коли прокидалися з косметикою. Це пов'язане зі сухістю та подразненнями, спричиненими косметикою. Ви можете навіть зіткнутись із проявами інфекційного зараження.

Вії також страждають

Сон із тушшю та тінями може призвести до закуповування крихітних волосяних фолікулів і сальних залоз на повіках. Тож якщо у ваші ранкові плани не входив ячмінь, макіяж краще змивати звечора.

Ви можете позбутися вій

Ще один ризик, який точно змусить вас відвідати ванну перед сном – зламані вії. Залишки туші на обличчі роблять волосинки сухими та ламкими, тож вії довго не протримаються із таким "доглядом".