Чимало людей страждають від безсоння, яке насправді може бути спричинене цілою низкою різних факторів: генетика, вік, розпорядок дня, стрес тощо. Та деякі трюки допоможуть вам засинати швидше та легше. Про них розповіли доктор Каран Раджан та фізіологиня сну Стефані Ромішевск.

Цікаво Що станеться, якщо спати кожного дня менше 6 годин: відповідь здивує кожного

Прокидайтеся в однаковий час

Ви можете подумати, що ця порада ніяк не пов'язана із засинанням вночі, проте це насправді одна з ключових звичок, яку вам просто необхідно освоїти. Навіть якщо попередньої ночі ви спали справді погано, ви маєте намагатися прокидатися щоранку в приблизно однаковий час.

Коли ви прокидаєтеся і засинаєте знову, ви даєте своєму мозку помилковий сигнал про те, що вам потрібні додаткові години сну, і це заплутує його. Часто люди думають, що лежання після пробудження допоможе їм почуватися краще, та насправді ви тільки посилюєте інерцію сну і стаєте більш млявими.

Лягайте спати в один час

Часто люди не мають стійкого графіка сну та лягають спати лише тоді, коли відчувають себе втомленими та сонними. Втім, якщо ви робитимете так, рано чи пізно можете зіштовхнутися з безсонням – вам доведеться лежати годинами, перш ніж ви зможете заснути.

Втім, якщо ви засинатимете в один час, вже за кілька тижнів ви помітите, що сонливість стає все більш передбачуваною.


Графік сну дуже важливий / Фото Pexels

Носіть протисонцеві окуляри

Ця порада може стати у пригоді для людей, які працюють вночі та змушені повертатися додому вже вранці. Після безсонної ночі останнє, що вам потрібно – це сонячне світло, адже так ваш мозок подумає, що вже настав час прокидатися.

Тож найкраще, що ви можете зробити – це носити протисонцеві окуляри. коли ви повертаєтеся додому з нічної зміни.

Одягайте маску для сну

Ще одна ймовірна причина, через яку ви не можете заснути – це зайве світло у вашій спальні. І ось як визначити це – якщо вночі ви бачите предмети навколо себе, у вас надто світлою

Маска для сну може вирішити цю проблему, тож скористайтеся нею.