Це точно спрацює: з'явилась вправа, яка допомагає заснути
Джерело:
НВВечірні способи заснути повільно перетікають у нічні муки із неспанням? Ділимось дієвою технікою, яка врешті розв'яже вашу проблему та дозволить відпочити.
Унікальна техніка для сну 4−7−8 з'явилась ще у найдавнішій системі традиційної медицини з Південної Азії аюрведи та перекочувала крізь століття у нашу статтю. Як правильно її виконувати та в чому полягає секретна дієвість – читайте далі.
Цікаво Найкращі роки: вчені назвали піковий вік для щастя
Вправа, яка допоможе заснути
Техніка 4−7−8 набула популярності у всьому світі завдяки доктору медицини Ендрю Вейлу. Головна родзинка вправи – ритмічне дихання, яке наповнює організм киснем, покращує кровообіг та виганяє весь стрес і напругу з організму. Саме тривога є часто причиною безсоння, тож її варто позбутись. Отже, розповідаємо, як правильно дихати.
Крок 1. Притискаємо кінчик язика до ясен туди, де починається верхній ряд зубів. У такому положенні його варто зафіксувати і тримати до закінчення вправи.
Крок 2. Тримаємо рот закритим, вдихаємо через ніс на чотири рахунки.
Крок 3. Затримуємо повітря всередині, рахуємо до семи.
Крок 4. Видихаємо через рот, рахуючи до восьми.
Починати практикувати дихальну вправу варто у сидячому положенні з рівною спиною. Коли ви добре засвоїте техніку 4−7−8 її можна буде спокійно повторювати перед сном у ліжку.
Дихальну вправу можна практикувати на ліжку / Фото Pexels
Користь практики для тих, хто відчуває тривогу та напругу, підтвердила низка спеціалістів, зокрема Доктор Радж Дасгупта, професор медицини в Університеті Південної Каліфорнії. За словами Дасгупти, переживання мають значний вплив на симпатичну систему, вони її активують, що заважає вам безперешкодно заснути після емоційного робочого дня.
До теми Яка поза для сну є найгіршою і чому: відповідь експерта
У таких випадках на допомогу приходять дихальні практики. Іншими корисним вправами, які допомагають позбутись стресу, ми також ділились тут. Вони активують парасимпатичну нервову систему, яка у нашому організмі відповідає за відпочинок та травлення.
Дієвість методики 4−7−8 підтвердили і клінічні дослідження, які проводили у Таїланді. Вчені кажуть, що в учасників спостерігалося зниження тиску і нормалізувалася частота серцебиття після тривалого виконання вправи.