Але чи може бути це відчуття пов'язане із віком, чи залежить "найкращий період у житті" від цифри у паспорті? Вчені після проведення нового дослідження запевняють, що так!

Цікаво Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ

У якому віці люди найщасливіші

Напевне багато хто скаже, що найщасливіший період у їхньому житті пов'язаний з безтурботним дитинством і щирими радісними емоціями, які створювали батьки та рідні. Хтось пов'язує це відчуття із бурхливою молодістю, коли ти вже достатньо дорослий, але можеш дозволити собі бути не надто відповідальним. Представники старшого класу часом зазначають, що істинне щастя можна пізнати після 50. А вчені вміло руйнують ці теорії і пропонують свою цифру для найкращого періоду у житті.

Автори вирішили дослідити вікову категорію, яку зазвичай оминали попередники, – людей 30 – 45 років. Стереотипно цей період важко багатьом назвати найкращим, адже він сповнений життєвих випробувань та спроб досягти всього одразу і на всіх фронтах: професійних та особистих. Вчені залучили 700 учасників, переважна більшість яких саме зрілого віку.


Люди середнього віку найщасливіші / Фото Pexels

Зазвичай у спробах досягти нових висот на кар'єрній драбині й при цьому не впасти із сімейного п'єдесталу люди середнього віку багато стресують і мало уваги приділяють своїм внутрішнім відчуттям. Тож коли вчені почали вивчати результати, були вражені. Адже за стресовим періодом розвитку криється ще одна визначальна емоція – щастя.

До теми Любите дивитись у дзеркало: як це впливає на психічне здоров'я

Новий досвід, злети й падіння дарують людям до цього незнайомий емоційний та відчуттєвий досвід та доводять до стану глибокого задоволення собою та своїм життям. Тож всі події, які приносили стрес, також приносили і радість.

Попри складні моменти цього періоду часу, я зараз почуваюся дуже щасливим у цьому просторі,
– повідомив один з учасників.

Окрім кар'єрних успіхів учасники відзначали, що саме у цьому віці почали краще розуміти себе та почувались більш впевненими, адже мали за плечима неабиякий життєвий досвід.