Є багато інших продуктів, окрім солодощів, що мають антистресові властивості, якщо їх довго жувати. Порадами лікар-ендокринолог та дієтолог Наталія Самойленко поділилася в ефірі "Сніданку", передає Корисно 24.

Зверніть увагу Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ

Які продукти треба вживати замість солодощів під час стресу

"Хрумкі овочі капуста, морква, буряк – вони можуть дати той антистресовий резерв та ресурс. Чому взагалі нас тягне на солодке? Бо так працюють стресові гормони… Наш організм так насичується енергією. Коли ми їмо солодке або вуглеводи – рівень енергії швидко зростає. У нас одразу покращується настрій, але всі ці моменти вони тимчасові", – каже дієтологиня.


Капусту й моркву можна вживати замість солодощів / Фото Unsplash

З жагою до солодкого можна впоратися за допомогою бобових. Як тільки ви хочете з'їсти тістечко або шоколад, приготуйте страву з квасолі, сочевиці або гороху.

Також треба надавати перевагу клітковині, яка є у фруктах, овочах, зелені та хлібі. Такі продукти старайтеся завжди мати вдома.

Бобові теж мають схожий вплив на організм під час стресу / Фото Unsplash

Солодким об'їдатися не треба, але й повністю від нього відмовлятися теж не слід. Дієтологиня радить надавати перевагу варенню, меду або чорному шоколаду.