Питанням погіршення інтелектуальних здібностей з віком задався експерт в галузі психології та неврології з Біркбецького університету Майкл Томас. Британський вчений вважає, що інтелект загалом із віком не змінюється.

До теми Найкращі роки: вчені назвали піковий вік для щастя

Дослідження інтелекту людини

Чи є шанси у людей зберегти свій показник IQ, який є у 20 років, аж до 80, досліджували вчені Біркбецького університету. Вони виявили, що зберегти та пронести зі собою у старість вдасться лише ті знання, які кристалізувалися.

Це ті знання, які ви отримали з досвідом. Саме вони дозволяють безперешкодно розв'язувати проблеми, виходячи з попередніх знань. Показники цих набутих вмінь з моменту дорослішання і до кінця життя залишаються незмінними, а в окремих випадках можуть навіть покращуватись.

Чи змінюється IQ з віком / Фото Pexels

Гіршим із віком стає рухливий інтелект, стверджує Алан Кауфман, експерт із тестування інтелекту з Єльського університету в США. Друга важлива ланка IQ відповідає за вміння діяти у випадках, що виходять за межі наявного досвіду.

Свого піка рухливий інтелект досягає у 20 – 24 роки, у віці від 25 до 34 він поступово знижується, а у наступний період з 35 до 44 – різко падає. У відсотковому співвідношенні результати дослідження виглядають так: у 20 років показники мають 100%, а до 75 років знижується до 72%.

Цікаво Любите дивитись у дзеркало: як це впливає на психічне здоров'я

У підсумку вчені заявили, що у старшому віці люди можуть все ж демонструвати високі інтелектуальні здібності, але при цьому виконання незвичної роботи буде вимагатиме у них куди більше часу.