Коли ви лягаєте спати із застудою, вся мокрота з носа починає стікати і накопичуватися у задній частині горла. Це явище називається постназальним затіканням, і про те, як його позбутися, розповів доктор медичних наук Кайл Енфілд.

Цікаво Ось як зробити шампунь вдома: ваше волосся буде сяяти

Відмовтесь від безрецептурних ліків

Якщо ваша мета – зупинити кашель, безрецептурні препарати можуть бути далеко не такими корисними, як ви уявляєте. Деякі дослідження показали, що безрецептурні ліки від застуди, наприклад, псевдоефедрин та декстрометорфан, діють не набагато краще за плацебо.

Натомість доктор Енфілд вважає, що для зменшення симптомів застуди краще підійдуть стероїдні назальні спреї чи таблетки для розсмоктування.

Втім, пам'ятайте, що таблетки для розсмоктування не можна вживати під час засинання, адже ви можете задихнутися ними.

З'їжте трохи меду перед сном

Ще один надійний спосіб побороти нічний кашель – з'їсти незадовго до відпочинку столову ложку меду. Дослідження показують, що це найефективніший засіб проти нічного кашлю, і він допомагає однаково добре і дітям, і дорослим.

Мед допомагає заспокоювати роздратовані та запалені дихальні шляхи та пригнічує ваш рефлекс до кашлю.


Мед дуже корисний для горла / Фото Pexels

Пийте багато рідини протягом дня

Вам вже точно доводилося чути про те, що вживати рідину – це одна з найкращих речей, що ви можете зробити під час застуди. Та особливо корисно це для невпинного нічного кашлю, адже вода захищає слизову оболонку дихальних шляхів, а також розріджує слиз.

Окрім того, зневоднення може посилити запалення в організмі, тож не забувайте про постійне вживання теплої рідини. Втім, вам необов'язково постійно пити воду, адже ви можете підтримувати гідратацію і за допомогою багатих на рідину фруктів та овочів.