Про вплив алкоголю на ризик виникнення інсульту знали майже усі. Але от доза, яка може це спровокувати, була не такою відомою. Розповідаємо, скільки не треба вживати алкогольних напоїв.

Цікаво знати Чи можна захворіти, якщо вийти на вулицю з мокрим волоссям

Алкоголь та інсульт: який зв'язок

Інсульт є наслідком гострого порушення кровопостачання мозку, його поділяють на ішемічний, спричинений закупорюванням мозкової артерії через атеросклеротичну бляшку або тромб, та геморагічний (коли судини розриваються з крововиливом у мозок).

Не одне дослідження довело, що споживачі алкоголю більш схильні до ризику постраждати від інсульту. Нещодавно група науковців з Ірландського національного університету в Голуеї зуміла приблизно підрахувати кількість випивки, що шкодить.


Алкоголю призводить до розвитку інсульту / Фото Pexels

П'ять порцій алкоголю, випиті протягом дня, збільшують ризик ішемічного інсульту на 29%, а геморагічного – на 76%, якщо така випивка практикується раз на місяць, – констатували експерти.

Під п'ятьма порціями алкоголю мається на увазі п'ять чарок міцного спиртного напою, половина пляшки вина або ж дві з половиною літри пива. Тому важливо не зловживати.

Зрештою, науковці заявили, що в середньому ризик отримати інсульт на 14% вищий у тих, хто п'є, у порівнянні з людьми, які утримуються від вживання алкоголю.