Тема сексу та контрацепції для багатьох країн світу залишається проблемою, адже замовчування перетворили її у те, про що не можна говорити. Сьогодні про важливість контрацепції та цікаві факти будемо згадувати і ми.

Цікаво Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ

Цікаві факти про безпечний секс

Контрацепція – це профілактика абортів

Запобігання небажаної вагітності – перше завдання контрацептивів. Їх існує безліч видів як для чоловіків, так і для жінок, тож кожен може знайти для себе те, що йому буде найбільш комфортне.

Контрацепція – це не лише презервативи

Існує 15 методів контрацепції, схвалених Національною службою охорони здоров'я Великої Британії (NHS). Цікавий факт – жоден з них не гарантує 100% захисту від небажаної вагітності, тож процентний захист коливається від 99 до 71%. Для жінок різноманіття контрацептивів значно ширше, тож є з чого обирати:

  • бар'єрні контрацептиви: презервативи, фемідоми, діафрагма, матковий ковпачок;
  • біологічні: перерваний статевий акт або визначення "небезпечних днів";
  • гормональні: таблетки, контрацептивні ін'єкції, пластирі;
  • хімічні: креми, свічки;
  • внутрішньоматкові пристрої: спіраль;
  • хірургічні методи: вазектомія, стерилізація.


Існує 15 видів контрацепції / Фото Unsplash

Уникати контрацепції – підхопити букет захворювань

Важливо розуміти, що від захворювань, які передаються статевим шляхом, вас захищають лише бар'єрні контрацептиви, тобто презервативи. Паралельно розуміємо, що найбільше інфекції — у спермі, виділеннях з піхви та крові, набагато менше — у сечі та слині. Тому загроза зараження ЗПСШ зберігається навіть при поцілунку.

Загальні відомості: підхопити під час незахищеного статевого акту можна 22 різні бактерії, 8 вірусів, 3 найпростіших мікроорганізми, 1 гриб і 2 ектопаразити (це паразити, що мешкають на шкірі). Також варто пам'ятати, що захворювання та інфекції, які передаються статевим шляхом, – це не одне і те ж. У першому списку ті, які можна легко підхопити через кров, предмети побуту чи під час статевого акту. ІПСШ, лише на перший погляд, менш страшні, адже у списку 4 позиції: гонорея, уреаплазмоз, хламідіоз і трихомоніаз.

Презервативи – найпопулярніший метод контрацепції

Презервативи – найпопулярніший метод контрацепції / Фото Pexels

Від початку 21 століття презервативи очолили список найпопулярніших у світі контрацептивів і досі не здають своїх позицій. Станом на 2020 рік в аптеках можна було знайти 446 різних найменувань презервативів, які представляють 50 брендів від 40 компаній. З кожним роком це число зростає.

Виробники запевняють, що такий метод контрацепції є надійним на 98%. На практиці число трохи нижче і пов'язують це дослідники з недбалим ставленням покупців, адже важливо правильно обирати розмір, саме це зможе забезпечити надійний захист. Тож для людей, далеких від розуміння того, як правильно обрати презервативи, відсоток захисту становитиме 82%.

До теми Забудьте про дискомфорт під час менструацій: що треба знати про менструальні труси

Презервативи для жінок


Як відрізняються жіночий та чоловічий презервативи / Фото Unsplash

Цей відносно новий метод захисту від небажаної вагітності та небезпечних захворювань активно набирає популярності серед прогресивних представниць жіночої статі. Засіб лише на початкових етапах популяризації, тож нумо з ним знайомитись і вчитись користуватись.

Жіночі презервативи, або ще їх називають фемідоми, на вигляд схожі на чоловічі, тільки мають більший розмір (приблизно 18 см довжиною та 8 см в діаметрі). З обох кінців прозорої еластичної трубки розташовані кільця. Те, що із закритим кінцем, вводиться у піхву, а інше, більше за діаметром, залишається ззовні.