Дієтологиня Бянка Тамбурелло зазначає, що колаген – це білок, який надає структуру кісткам, шкірі та сухожиллям.

Читайте також Як підняти імунну систему взимку: вживайте щодня ці фрукти та овочі

"Наше тіло виробляє колаген, але ми також можемо отримувати його з продуктів харчування і добавок", – додала дієтологиня.

Через старіння та вплив навколишнього середовища (ульльтрафіолетові промені), вироблення колагену в організмі починає знижуватися. Саме тому допоміжну роль можуть зіграти дієтичні добавки чи їжа.

Прийом добавок з колагеном може зменшити біль у суглобах, підвищити гідратацію та еластичність шкіри. Також колаген може підтримувати здоров'я волосся і нігтів,
– зазначила Бянка Тамбурелло.

Радимо вам додавати у свій раціон продукти, які не лише смачні, але й корисні, адже містять високий вміст колагену та харчових речовин, що підвищують вироблення колагену.

Риба

"Рибний колаген є одним з найефективнішим джерелм засвоєння джерел харчового колагену", – розповіла Бянка Тамбурелло.

Лосось є особливо багатий жирами омега-3 та білком у вигляді амінокислоти для підтримки вироблення колагену. Також корисними є сардини та анчоуси.

Цитрусові

Апельсин, лимон, грейпфрут та лайм містять багато вітаміну С. Він допомагає зберегти колаген в організмі. Цитрусові позитивно впливають на стан шкіри, волосся, нігтів та суглобів.

Цитрусові добре впливають на колаген
Цитрусові добре впливають на колаген / Фото Golden Flamingo

Яйця

Яйця допомагають підтримувати вироблення колагену в організмі. Вони містять пролін, цинк і серу, які позитивно впливають на наше здоров’я.

Боби

Бобові необхідні нашому організму, адже забезпечують нас амінокислотами, які необхідні для підтримки вироблення колагену.

Домашня птиця зі шкірою

Шкіра домашньої птиці містить колаген, тому важливо її вживати, якщо ви хочете, щоб у вашому організмі було достатньо колагену.