Крім чашки кави, підбадьорити людину може ще й матча. Якщо пити цей зелений чай постійно, то він буде навіть більш ефективним, ніж кава. При регулярному вживанні матчі людина краще зможе протистояти стресу, не втрачаючи працездатність.

Цікаво 9 причин пити чай матча кожного дня: властивості, користь та способи заварювання

За словами вчених, матча має антистресовий ефект завдяки теаніну. Цією амінокислотою багатий зелений чай, а також гриби. Матча відрізняється від інших чаїв своїм складом і методом приготування.

Щоб підвищити в цьому чаї вміст амінокислот, листя перед збиранням накривають, адже потрібно заблокувати потрапляння світла. Так чайне дерево стоїть близько 20 днів і лише потім листя збирають та подрібнюють в порошок.

Чай матча
Чай матча / Фото Shape Magazine

Інший зелений чай, який називається сенча, багатший на кахетини. Завдяки цим органічним сполукам організм легше справляється з окислювальним стресом. Завдяки зеленим чаям, в яких багато кахетинів, можна уповільнити старіння клітин і шкіри як органу зокрема, запобігти розвиткові пухлин, позбавитися токсинів, підвищити імунітет і навіть схуднути.

Як готувати матчу

Якщо людина п'є 2 – 3 чашки зеленого листового чаю на день, то в більшості випадків проблем зі здоров'ям не спостерігається. Проте матчу заварюють з порошку, тому іноді з ним можна переборщити.

Приготування матчі
Приготування матчі / Фото Jeanine and Jack

Кому не можна пити

  • Вагітним.
  • Мамам, які годують груддю.
  • Людям, які мають проблеми зі шлунком (особливо з підвищеною кислотністю).
  • Людям з гіпертонією.

Якщо у людини зайва чашка кави викликає перезбудження, стає недобре, болить голова, то схожу реакцію може викликати й чай матча. Тому важливо:

  • Не пити матчу перед сном (не пізніше, ніж за 4 години).
  • Не пити цей чай, якщо він заварений кілька годин тому, а тим більше вчорашній.
  • Не класти в порцію більше, ніж 5 грамів порошку, якщо тільки починаєте пити чай матчу.

Важливо Літнє схуднення: які ягоди допоможуть позбутися зайвої ваги та покращити здоров'я

Крім того, можна спробувати експериментувати. Наприклад, почати з пропорції 1 грам на 100 мілілітрів води або 150 молока (якщо готуєте матча-лате). Після цього обов'язково спостерігати за своїм самопочуттям, щоб зрозуміти, яка порція дасть енергію та не погіршить стану.