Дослідники з Гарвардського університету вивчили, як зменшення ваги може впливати на здоров'я, зокрема ризики захворіти на діабет. Результати шокували.

Цікаво Піклуйтесь, як про обличчя: експертка ексклюзивно розповіла головні правила догляду за бікіні

Чим небезпечне схуднення

До експерименту залучили 200 тисяч людей, які нещодавно схудли не менше ніж на 4,5 кілограма. Вчені оцінили вплив різних способів втрати ваги, в тому числі низькокалорійну дієту, фізичні вправи, голодування, програму харчування для зниження ваги та таблетки для схуднення.

Якщо оцінювати ризики захворювання на діабет у людей з надмірною вагою, то до схуднення у людей з ожирінням вони були вищі, ніж після. Проте цікавий нюанс у тому, що втрата ваги може бути небезпечною для худих людей. Їхні показники у процесі схуднення ставали гіршими. Тобто сам організм натякав, що "зайві" кіло не такі вже й непотрібні.


Схуднення може бути небезпечним / Фото Pexels

Якщо відсоток ефективності зниження ризиків захворювання на діабет для людей з ожирінням коливався від 9 до 21%, то із худорлявими все було навпаки. Стрункі люди, які навмисно худли, на практиці набирали більше ваги та мали більший ризик розвитку діабету.

Вчені також назвали, який підхід до схуднення був найбільш ефективним.

Основним фактором, що визначає успіх у досягненні та підтримці втрати ваги, є здатність до фізичних навантажень. Це дослідження та багато інших ще раз підтверджують цей факт,
– каже доктор Девід Пролого, сертифікований лікар з лікування ожиріння.