Всім знайома збадьорлива дія кави, яка вранці дарує стільки енергії. Людям, схильним до стрибків артеріального тиску, вона подарує і нові позначки на апараті та відіб'ється на самопочутті. Якого ще напою варто уникати та чому, розповідає 24 канал.
Цікаво Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ
Які найпопулярніші напої можуть вплинути на тиск
Для людей, хворих на гіпертонію, кава вже давно стала ворогом №1. Тонізувальний напій різко підвищує показники на тонометрі та відкриває прямий шлях до серцевих захворювань. Причина цьому – кофеїн. Цей алкалоїд, який міститься в бобах кавового дерева, має особливий вплив на організм людини – змушує продукувати адреналін. Наше тіло реагує на появу гормонів, кровоносні судини звужуються, а кровообіг прискорюється.
Тож піднесення артеріального тиску є нормальним ефектом після вживання кави. Для любителів цього напою такі мінімальні та нетривалі зміни в організмі можуть бути непомітними. Якщо ваші показники тонометра надто чутливі та дуже різко реагують на тонізуючий напій і завдають шкоди вашому самопочуттю, каву варто мінімізувати. Лікарі рекомендують здоровим людям вживати не більше 4 чашок в день.
Збадьорливий ефект кави може бути шкідливим / Фото Pexels
Якщо з кавою все було зрозуміло, то з другим напоєм це не так очевидно. Вчені перевірили вплив гарячого чаю на показники артеріального тиску і були вражені результатами. До цього напій вважався таким, який не впливає на серцево-судинні захворювання, але дослідники побачили інший ефект. Вже через 30 хвилин після споживання напою можна було побачити стрибок цифр на тонометрі.
Дослідження проводили у два етапи: в першому 20 людей без проблем з тиском пили звичайну гарячу воду і воду з таким вмістом кофеїну, як у чаї, в другому учасники з гіпертонією пили гарячий чорний і зелений чай. Вже після 30 хвилин гарячий напій змінював показники артеріального тиску, а через годину організм повертався у звичний стан.
Чай підвищує артеріальний тиск / Фото Pexels
Всупереч нашій початковій гіпотезі, вживання чаю викликало більш різке підвищення артеріального тиску, ніж просто вода з кофеїном. Однак попри цей ефект при регулярному вживанні чай не приводив до значущих коливань тиску при амбулаторному вимірі,
– підсумували вчені.