Розповідаємо про найпоширеніші помилки, які ви могли допускати під час прийняття душу. Будьте обережні, це може коштувати вам проблем зі шкірою.

Цікаво Який справжній термін придатності косметики та чому важливо його дотримуватися

Як не треба приймати душ

Занадто часто

Поверхня шкіри вкрита не лише брудом та пилом, а й потрібними бактеріями і маслами, які її захищають та зволожують. Якщо часто зловживати душем з використанням агресивних засобів, шкіра стає вразливою, сухою та дратівливою.

Неякісне мило


Мило може нашкодити шкірі / Фото Pexels

Вибір засобу для вмивання відіграє ключову роль, адже саме він може принести найбільше шкоди або ж користі.

"Звичайним милом користуватись не можна. PH шкіри всього тіла 4,5 – 5,5, а PH мила зазвичай 7 – 11. Також мило чи звичайні гелі для душу з мас-маркету можуть мати у своєму складі агресивні ПАВи, сульфати, і це змиває захисний бар'єр нашої шкіри. Найкраще обирати засоби з натуральним складом, показником PH 4,5 – 5,5 і без вмісту SLS (лаурилсульфату натрію, який працює як очищувальний компонент, розщеплює жири та створює піну – 24 канал)", – пояснює експертка Ірина Костецька 24 каналу.

Гаряча вода

Між двома крайнощами краще обирати прохолодну температуру, аніж травмувати шкіру гарячою водою. Окрім косметичних причин, сухості та лущення, ви ризикуєте зіткнутись і з фізичними: високим тиском та серйозними захворюваннями шкіри.

Брудні рушники

Якщо ваш рушник ще довго після протирання залишається вологим, то автоматично перетворюється на джерело бактерій та цвілі. У результаті з таким рушником ви перенесете на шкіру всі мікроби, що згодом може призвести до висипань та цілої низки неприємних недуг: від грибка до бородавок.


Мокрі рушники стають джерелом бактерій / Фото Pexels

Стара мочалка

Ще одне джерело бактерій, про яке ви можете навіть не здогадуватись. Тож якщо ви давно не змінювали свій атрибут для очищення шкіри, закликаємо це зробити вже і зараз. Мочалку бажано замінити на нову, або ж періодично змовчувати її у гарячій кип'яченій воді, що дозволить вбити усі мікроби.