У давнину в якості зубної пасти використовували суміш порошкоподібної солі, перцю, листя м'яти й квіток півників. Зараз ми маємо змогу отримати ефективний засіб для гігієни ротової порожнини просто сходивши у магазин.

Цікаво Не спішіть в аптеку: які продукти знизять рівень холестерину

Чим замінити зубну пасту

Бодай одного ранку, коли тюбик пасти неочікувано закінчився, ви точно чистили зуби щіткою та водою. Чи можна так робити щодня – не рекомендуємо експериментувати, адже результати вас розчарують. Призначення зубної пасти не лише знищувати наліт та вбивати мікроби, а й захищати емаль. Сама по собі щітка такого ефекту не дає. Краще замінити зубну пасту одним з цих засобів.

Жувальні таблетки

Одноразовою заміновую можуть слугувати жувальні гумки, але цей спосіб не варто брати на щоденне озброєння. Сухий аналог зубної пасти не забезпечить ротову порожнину надійним захистом та очищенням.

Ополіскувач

Тут, як з жувальними гумками, для одноразового застосування ополіскувачі чудово підійдуть. Тож якщо паста раптово закінчилась – можна скористатись, проте не варто переносити це у звичку, адже ополіскувачі лише поверхнево очищують ротову порожнину та освіжають подих.

Зубний порошок

Така альтернативна корисна, але її не варто використовувати на постійній основі, адже порошок може бути шкідливим через його жорстку дію. Особливо це може нашкодити тим, у кого висока чутливість зубів.

Овочі

Морква, яблука або селера допоможуть очистити ясна та зняти наліт, але не освіжать ваш подих.

Яблуко може врятувати, якщо під рукою немає пасти / Фото Unsplash

Засоби на основі кокосової олії

Кокосова олія – гарна та щадна до зубів. У мас-маркеті ви можете знайти засоби для чищення та полоскання на основі цього інгредієнту. Переваги: в таких засобах немає абразивних речовин, а висока в'язкість олії та спеціальні мікроелементи виконують роль антисептика. До того ж саме цей засіб рекомендує до використання багато стоматологів.

Гігієнічна пінка

Ще одна альтернатива, головна перевага якої – відсутність абразивних компонентів та інших шкідливих речовин. У складі ви знайдете фториди, кальцій і рослинні компоненти, які, до речі, ефектно борються із запаленням.

До теми Ніколи не вмивайте обличчя так: грубі помилки, про які ви пошкодуєте

Харчова сода

Якщо під рукою зовсім нічого не знайшлось – можете скористатись содою. Вона не надто освіжить подих, але очистить наліт. Проте постійно користуватись таким засобом не рекомендовано.