Ніжна шкіра обличчя потребує регулярного та правильного догляду. Підтримка, зволоження та правильне очищення – головні інвестиції у майбутнє.

До теми Дерматолог розповів, як покращити стан шкіри обличчя в холодну пору

Як не треба доглядати за шкірою

Не перестарайтеся

Занадто жорсткий та інтенсивний догляд точно не буде корисним для чутливої шкіри обличчя. Тож будьте щадними та вмивайтесь не більше двох разів на день (можна дозволити легке ополіскування після тренування).

Жорсткі засоби

Мило – ваш ворог №1, адже воно вимиває природні жири та викликає подразнення на шкірі. Краще використовуйте спеціальні засоби для вмивання чи тоніки, які ефективно будуть очищати та водночас зволожувати шкіру. Особливо дерматологи рекомендують це робити тим, у кого шкіра чутлива. Для вас найкраще підійдуть засоби, які зможуть заспокоїти шкіру, наприклад у складі можуть містити зелений чай. Власницям жирного типу шкіри, особливо схильної до вугрів, краще купувати засоби для вмивання з саліциловою кислотою.


Не використовуйте мило для вмивання / Фото Unsplash

Скраби та пілінги

Тут варто дотримуватись золотої середини: такі засоби мають бути присутні у вашому догляді, але їх не має бути занадто багато.

З віком наші власні ферменти, які зазвичай відлущують нашу шкіру, перестають бути такими ефективними, тому колір обличчя може виглядати шорстким і тьмяним,
– пояснює дерматологиня Жаннет Граф.

Пілінг чи скрабування краще робити під час вечірніх процедур та лише двічі на тиждень.

Не змивати макіяж перед сном

Іноді лінь, брак сил та часу беруть верх, але спати з макіяжем це точно погане рішення. За ніч ваша шкіра обличчя "збере букет" всіх можливих мікробів і "ощасливить" вас новими висипаннями. Детальніше про наслідки сну з макіяжем ми розповідали тут.

Цікаво Сухе, тонке і жирне: чи є універсальний секрет догляду за волоссям

Вмивання гарячою водою


Обирайте правильну температуру / Фото Unsplash

Пам'ятайте, температура води повинна бути комфортно теплою або ж прохолодною. Особливо шкідливо вмивати обличчя гарячою водою у холодну пору. Це перша причина сухості.