Вся проблема у кількості: тілу потрібно зовсім трошки, а ефективно утилізувати залишки здатен не кожен організм. Тож звідси і беруть початок проблеми із високим рівнем холестерину.

Цікаво Готуємось до марафону в Криму: МОЗ назвало усі переваги бігу

Як знизити рівень холестерину без ліків

Холестерин з необхідного організму компонента давно перетворився на наймасовішого вбивцю у світі. Коронарна хвороба серця і цереброваскулярна хвороба — ось наслідки високого холестерину та найчастіші причини передчасної смерті.

У боротьбі з надмірною кількістю цього компоненту часто пропонують жорсткі обмеження у харчування. На заміну таким дієтам ми пропонуємо лише м'які рекомендації, які легко внести у життя та забути про проблему.

Віддавайте перевагу овочам та фруктам

Пошуки ідеальної дієти зі зниження рівня холестерину можна завершувати. Для боротьби із зайвим холестерином зробіть акцент на свіжих овочах та фруктах. Додати у раціон також бажано горіхи та цільнозернові продукти. Зменшити варто кількість червоного м'яса та перероблених молочних продуктів.


Додайте у раціон овочі та фрукти / Фото Unsplash

Насичені жири – ваш ворог

Саме насичені жири ефективно підвищують рівень холестерину, а багато з нас з'їдають їх величезними дозами протягом дня. Забезпечити організм надлишковим холестерином можна за допомогою переробленого м'яса та молочних продуктів, олії, яєць.

Спробуйте соєві продукти

Гарна альтернатива м'ясу – соєві продукти. Вони забезпечать організм необхідним білком та не вплинуть на збільшення рівня холестерину, а навпаки, можуть його знизити. Поекспериментуйте із соєвим молоком та сирами, наприклад тофу.

Більше м'яса птиці або риби

Замість свинини та яловичини – курка та риба. Така заміна точно спрацює. Дослідження вчених цьому підтвердження. Якщо у порцію замість свинини покласти стільки ж лосося чи іншої риби, ви від цього лише виграєте, адже покращите стан серцево-судинної системи.


Риба стане у пригоді / Фото Unsplash

До теми 5 кроків до розладів харчової поведінки: ніколи не повторюйте цього

Клітковина ваш союзник

Саме клітковина веде активну боротьбу з надлишковим холестерином та швиденько вижене його з організму. Найкраще джерело: овочі та фрукти, цільнозернові продукти, зокрема, регулярне вживання пластівців (пшеничних, вівсяних, кукурудзяних). Тут варто зазначити, ці продукти не треба їсти, якщо вони у складі готових сніданків, так ви лише "покращите" рівень цукру.